bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Allianz Asystent Szkody – w pełni mobilna likwidacja szkody z OC komunikacyjnego

Allianz Asystent Szkody – w pełni mobilna likwidacja szkody z OC komunikacyjnego

Dodano: 2017-10-05

TUiR Allianz przygotował aplikację mobilną Allianz Asystent Szkody do likwidacji szkód z OC ppm. Narzędzie umożliwia zdalną wycenę zniszczeń. W ten sposób ubezpieczony może otrzymać wypłatę odszkodowania nawet w przeciągu 24 godz. od momentu akceptacji propozycji wyceny szkody. 

– Allianz od lat dba o bezpieczeństwo klientów. A będąc firmą nowoczesną, stawiającą na nowe technologie, chcemy dostarczać naszym klientom takie rozwiązania, które pomagają uporać się z nieprzyjemnymi skutkami zdarzeń drogowych. Dlatego uruchomiliśmy dedykowaną naszym klientom, specjalną aplikację Allianz Asystent Szkody, dzięki której po telefonicznym zgłoszeniu szkody, w krótkim czasie klient może poznać jej wycenę i otrzymać odszkodowanie – mówi Radosław Kamiński, wiceprezes zarządu Allianz Polska.

Nowy system zakłada szybką wycenę szkody. Klient po telefonicznym zgłoszeniu zdarzenia otrzyma wiadomość SMS z linkiem aktywacyjnym do darmowej aplikacji Allianz Asystent Szkody. Poprzez to narzędzie będzie mógł przesłać zdjęcia dowodu rejestracyjnego oraz uszkodzeń samochodu, które w tradycyjnym modelu wykonałby rzeczoznawca. Aplikacja posiada pewne moduły – podpowiedzi i kontury dowodu osobistego i auta, które pomagają użytkownikom wykonać fotografie w sposób właściwy. Na ich podstawie likwidator może oszacować koszty naprawy nawet w ciągu 3 godzin od przesłania zdjęć.

Nowe narzędzie umożliwia też klientom otrzymanie wypłaty odszkodowania nawet w ciągu 24 godzin od akceptacji wyceny. Ponadto, ubezpieczyciel zakłada, że w niektórych przypadkach wycena szkody może odbyć się już na etapie rozmowy telefonicznej zgłoszania szkody. 

Artykuły powiązane

Udostępnienie pracowników innej firmie jest z VAT, nawet jeśli było to nieodpłatne

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi, w wyroku z 25 września 2024 r. (sygn. akt I SA/Łd 506/24), stwierdził, że nieodp...

Naruszenie RODO – czy zawsze obowiązuje kara finansowa?

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z 26 września 2024 r. (sygn. C-768/21) orzekł, że organ ochr...

Podejrzenie popełnienia przestępstwa nie wystarcza do dyscyplinarki

Sąd Okręgowy w Sieradzu, w wyroku z 10 lipca 2024 r. (sygn. akt IV Pa 80/24), orzekł, że pracodawca może rozw...