bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Aplikacja Lemonade już działa

Aplikacja Lemonade już działa

Dodano: 2016-09-30

W dniu 21 września br. spółka Lemonade ogłosiła uruchomienie aplikacji Lemonade. Twórcy aplikacji chcą dokonać rewolucji w ubezpieczeniach poprzez całkowicie inne spojrzenie na ubezpieczenia. Lemonade podważa obecny model biznesowy branży ubezpieczeniowej i powraca do roku 1688 – narodzin koncepcji underwritingu w Londynie.

Lemonade nie jest zwykła aplikacją, udostępnianą przez ubezpieczycieli. Jej celem jest zmiana obecnie funkcjonującego modelu ubezpieczeń. Projektanci Lemonade w trakcie tworzenia koncepcji aplikacji skupili się na pięciu elementach, które „rewolucjonizują” obecny system ubezpieczeń.

Twórcom nowego narzędzia zależało na przezwyciężeniu obecnego we współczesnej branży ubezpieczeniowej konfliktu między klientami a zakładami ubezpieczeń. Dostrzegli, że konsumenci chcą mieć jak najwyższe świadczenia przy jak najniższych składkach. Natomiast zakładom ubezpieczeń zależy na zyskach, a więc zwiększaniu przychodów i minimalizacji kosztów. Twórcy aplikacji zastosowali rozwiązanie, zgodnie z którym środki na koszty operacyjne są pobierane jedynie z opłat za dostęp do platformy. Składki z całości są przeznaczane na wypłatę odszkodowań. Specjaliści twierdzą, że twórcy aplikacji odeszli od klasycznego modelu w biznesie wygrana – przegrana, który jest również rozpowszechniony w branży ubezpieczeniowej. Aplikacja nie zakłada żadnych korzyści finansowych i zysków dla twórców narzędzia, które pochodziłyby ze składek wpłacanych przez ubezpieczonych.

Artykuły powiązane

Problemy z e-Doręczeniami, a terminy podatkowe

Ministerstwo Finansów wyjaśniło w komunikacie, że o dochowaniu podatkowego terminu w systemie e-Doręczenia decyduje data...

Sąd: Dyscyplinarka za brak badań była nieuzasadniona

Sąd Rejonowy w Człuchowie (wyrok z 20 grudnia 2024 r., sygn. akt IV 471/24) uznał, że pracownica nie naruszyła pods...

SN: Choroba nie zawiesza biegu przedawnienia

Sąd Najwyższy w postanowieniu z 11 grudnia 2024 r. (sygn. akt III PSK 110/24) uznał, że choroba pracownika nie może być...