bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
AudaSmart – aplikacja do likwidacji szkód komunikacyjnych od Generali

AudaSmart – aplikacja do likwidacji szkód komunikacyjnych od Generali

Dodano: 2017-12-19

Generali wdrożyło specjalną aplikację AudaSmart do samodzielnej likwidacji szkód komunikacyjnych przez klientów. Poszkodowani, którzy zgodzą się na zaproponowaną poprzez system sumę odszkodowania, mogą otrzymać przelew w przeciągu jednego dnia.  

Klient po zgłoszeniu szkody do zakładu ubezpieczeń otrzymuje link/token do aplikacji. Po zalogowaniu się na stronę, jest prowadzony przez różne czynności likwidacyjne, m.in. jest proszony o wykonanie i przesłanie zdjęć zniszczeń. Po wypełnieniu formularza, system wylicza sumę odszkodowania. Jeśli klient zaakceptuje stawkę, kwota natychmiast jest przelewana na jego konto.

W ciągu pierwszych 5 dni od jej wdrożenia, Generali zaproponowało samolikwidację ponad 50 klientom. Połowa wypróbowała aplikację, wyceniając szkodę, a 65% z nich zaakceptowało wycenę, co zakończyło się wypłatą odszkodowania.

– Wierzę, że ta forma likwidacji prostych szkód zostanie uznana za atrakcyjną przez naszych klientów i będzie wśród nich coraz bardziej popularna, wpływając na wzrost ich satysfakcji ze współpracy z Generali – podaje Jakub Jacewicz, członek Zarządu Generali TU SA. – Wkrótce będziemy wdrażać mobilne i uproszczone rozwiązania także przy szkodach związanych z innymi ryzykami, np. ubezpieczeniem domów.

Z tego sposobu wyceny szkody wyłączone są przypadki, dotyczące szkody całkowitej, z cesją ubezpieczenia na bank lub firmę leasingową, szkody bezkolizyjne oraz samochody zastępcze.

AudaSmart do wyceny uszkodzeń wykorzystuje system Audatex.

Artykuły powiązane

UODO: Numer PESEL nie powinien widnieć w certyfikacie podpisu elektronicznego

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (UODO) zwrócił się do Ministra Cyfryzacji z wnioskiem o zmianę przepisów dotyc...

Blokada strony internetowej przez ABW bezpodstawna – NSA ostatecznie rozstrzyga

Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) w wyroku z 26 września 2024 roku (sygn. akt II GSK 2046/23) uznał, że Agencja Bez...

Meta ukarana 91 mln euro za naruszenie RODO.

Irlandzki organ ochrony danych (DPC) nałożył na Metę karę w wysokości 91 milionów euro za naruszenie przepisów RODO zwią...