bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Aviva o ubezpieczeniu domków letniskowych

Aviva o ubezpieczeniu domków letniskowych

Dodano: 2017-05-23

Eksperci towarzystwa ubezpieczeń Aviva podpowiadają, na co zwrócić uwagę podczas przeglądów domków letniskowych oraz jak zabezpieczyć się przed szkodami w przyszłości.

Przede wszystkim ekspert radzi, aby zapewnić odpowiedni stan techniczny domku letniskowego. – Zadbajmy o udrożnienie przewodów kominowych i instalacji deszczowej. Utrzymywanie ich w należytym stanie technicznym jest ważne nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale będzie miało także znaczenie przy staraniu się o wypłatę środków z tytułu ubezpieczenia, kiedy dojdzie do awarii lub nieszczęśliwego zdarzenia – przypomina Małgorzata Skibińska, dyrektor działu indywidualnych ubezpieczeń majątkowych w Avivie.

Ekspert radzi również, aby swoją własność zabezpieczyć przed działaniem sił natury. – Warto pomyśleć o ubezpieczeniu, które zapewni nam wsparcie finansowe w przypadku szeregu zdarzeń: pożaru, powodzi czy uszkodzeń mienia powstałych w trakcie huraganu. W przypadku polis, które chronią nasz dom, możemy wybrać standardowy lub rozszerzony zakres ochrony. Ta sama zasada obowiązuje, gdy chcemy ubezpieczyć letnią posiadłość. Z dodatkowym pakietem nie będziemy musieli obawiać się np. o koszty naprawy powstałych awarii czy skutków kradzieży – radzi Małgorzata Skibińska z Avivy.

Bardzo często bywa tak, że właściciele działki po zimowej przerwie, odkrywają poważne zniszczenia, których sprawcami mogą być dzikie zwierzęta, a także wandale lub złodzieje. – W pierwszej kolejności należy zadbać o własne bezpieczeństwo – radzi Małgorzata Skibińska z Avivy. – Jeżeli nasza własność była ubezpieczona, powinniśmy również jak najszybciej powiadomić ubezpieczyciela oraz odpowiednie służby o zaistniałym zdarzeniu. Zanim te nie pojawią się na miejscu, nie należy przystępować do samodzielnych napraw. Będzie to możliwe dopiero po sporządzeniu raportów i spisaniu odpowiednich protokołów. Warto jednak zrobić zdjęcia zniszczeń i wykonać listę uszkodzonych czy skradzionych przedmiotów. Uzupełnią one dokumentację niezbędną dla firmy ubezpieczeniowej, przyspieszając likwidację szkody.

Artykuły powiązane

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...