bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Co nowego?
Benefity i dodatki wpływają na wybór pracodawcy

Benefity i dodatki wpływają na wybór pracodawcy

Dodano: 2016-08-12

Przedsiębiorcy coraz częściej borykają się z problemem dużej rotacji w swoich zespołach. Zdaniem specjalistów SALTUS Ubezpieczenia, jednym ze sposobów przyciągnięcia i zatrzymania talentów w organizacji jest zapewnienie im atrakcyjnych benefitów pozapłacowych.

Jak czytamy w raporcie „Zarządzanie ryzykiem i ubezpieczeniami w Polsce” przygotowanym przez AON Polska, w rankingu największych zagrożeń wskazywanych przez zagraniczne organizacje, ryzyko niezdolności do przyciągania i zatrzymywania talentów zajęło 5. miejsce, podczas gdy w Polsce pojawiło się dopiero na 19. pozycji. Zdaniem polskich przedsiębiorców, różnica ta wynika z faktu, iż benefity pozapłacowe zaczynają odgrywać coraz większą rolę w budowaniu przewagi konkurencyjnej i wizerunku przyjaznego pracodawcy.

– Różnego rodzaju benefity i dodatki są jednymi z najbardziej istotnych czynników, które mają wpływ na decyzję o wyborze pracodawcy. Mogą one przyjąć różną formę, premii okresowych lub dodatków przyznawanych za osiągane wyniki. Często dużą rolę odgrywają również elementy pozapłacowe, jak na przykład zapewnienie dostępu do prywatnej opieki zdrowotnej czy pakiet sportowy. Wpływają one pozytywnie na zachowanie równowagi pomiędzy życiem prywatnym a pracą poprzez ograniczenie czasochłonnych czynności. W szczególności dotyczy to ubezpieczeń zdrowotnych, które na przykład pozwalają zminimalizować okres oczekiwania na wizytę u lekarza – powiedziała Ewa Zembło, Kierownik Zespołu HR w SALTUS Ubezpieczenia.

Polski rynek prywatnych usług medycznych nieustannie się rozwija i obecnie każda firma, niezależnie od swojej wielkości, może skorzystać z produktu dopasowanego do jej potrzeb ale i możliwości. Przedstawiciele sektora małych i średnich przedsiębiorstw szukając rozwiązań niewymagających znacznych nakładów finansowych mogą skorzystać z możliwości współfinansowania przez pracowników proponowanych pakietów medycznych.

– Dotyczy to już nie tylko dużych koncernów i korporacji. Zalety firmowych pakietów medycznych docenili również przedstawiciele sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Zdają sobie także sprawę z tego, że grupowe ubezpieczenia zdrowotne to nie tylko atut w procesie rekrutacji. Pracownicy doceniają możliwość sprawnego skorzystania z fachowej pomocy na wysokim poziomie, co wpływa bezpośrednio na ich motywację i efektywność w pracy – wskazała Ewa Zembło.

Według najnowszej edycji „Monitora Rynku Pracy” w II kwartale br. aż 29% Polaków zmieniło pracę, co stanowi najwyższy odsetek od 2010 r., podczas gdy 32% badanych poszukiwało nowego miejsca pracy. Prawie połowa, bo aż 44% osób, które zdecydowały się na zmianę pracy, motywowały lepsze warunki oferowane przez nowego pracodawcę.

Artykuły powiązane

Wesołych Świąt dla wszystkich czytelników BeInsured!

Życzymy Świąt pełnych spokoju, jak po wykupieniu najlepszej polisy! Niech ubezpieczenia będą równie niezawodne jak Św...

UODO: Numer PESEL nie powinien widnieć w certyfikacie podpisu elektronicznego

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (UODO) zwrócił się do Ministra Cyfryzacji z wnioskiem o zmianę przepisów dotyc...

Blokada strony internetowej przez ABW bezpodstawna – NSA ostatecznie rozstrzyga

Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) w wyroku z 26 września 2024 roku (sygn. akt II GSK 2046/23) uznał, że Agencja Bez...