Bezpieczeństwo finansowe i oszczędzanie to kwestie, które pojawiają się w życiu każdego człowieka. Młodzi Polacy swoje pierwsze samodzielne decyzje związane z finansami najczęściej podejmują w wieku 19-26 lat – pierwsze konto w banku, umowy z operatorami sieci komórkowych, a nawet pierwsze lokaty, czy karty kredytowe. W grupie osób w wieku 27-30 lat można zauważyć znacznie większą świadomość w kwestiach finansowych. Młode osoby najczęściej decyzje o wyborze oferty podejmują nie na podstawie lojalności instytucji finansowej, lecz przede wszystkim kierują się parametrami oferty – podaje Newsweek.
– Największe szanse na zdobycie zaufania klienta instytucje finansowe mają podczas pierwszego z nim kontaktu – tłumaczy dla Newsweek dr Marcin Idzik z TNS Polska. Młodzi ludzie, jeszcze zanim wyemigrują do kanałów internetowych, przy wyborze pierwszej oferty często szukają osobistej porady.
– Jak pokazują badania, często ten pierwszy kontakt jest jednak niesatysfakcjonujący. Potem młodzi odpływają do sieci, a wyborów dokonują poprzez konsultacje z rówieśnikami. Wreszcie uczą się szukania najlepszej dla siebie oferty. I bardzo dobrze – dodaje.