bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Analizy i raporty
Cena pozostaje najistotniejszym kryterium przy wyborze ubezpieczenia OC ppm.

Cena pozostaje najistotniejszym kryterium przy wyborze ubezpieczenia OC ppm.

Dodano: 2017-11-13
Publikator: Porównywarka ubezpieczeń mfind

Specjaliści z porównywarki ubezpieczeń mfind zapytali 1000 konsumentów o elementy decydujące o wyborze danego produktu ubezpieczenia OC ppm. Aż dla 85% z nich najistotniejszym wskaźnikiem pozostaje cena, co nie dziwi w kontekście podwyżek składek. Chociaż dla pozostałych poszukujących ochrony liczy się również doradztwo i fachowa pomoc przy zakupie polisy.

Klienci w dalszym ciągu chętnie korzystają z możliwości zakupu ubezpieczenia OC ppm. poprzez infolinię ubezpieczyciela lub agenta. Dużo osób też przekonuje się do zakupu polisy online, korzystając z porad doradców porównywarek ubezpieczeń.  

Ponadto, kierowcy oczekują nowych udogodnień takich jak możliwość płatności kartą czy załatwianie spraw w czasie weekendu – poza godzinami pracy standardowych agencji.

– Ze wspomnianych badań ankietowych wynika, że nie jesteśmy wcale takimi tradycjonalistami, jak mogłoby się wydawać i że także w obszarze usług finansowych i ubezpieczeń, podążamy za nowoczesnością – komentuje Ewa Olczak, Customer Success Manager w mfind.

– Co prawda niewielka (około 6%) część konsumentów deklaruje przywiązanie do oferty konkretnego ubezpieczyciela, znajomego agenta, czy niechęć do zmiany, wypowiadania umowy i nadmiernych formalności z tym związanych, ale w sytuacji gdy uzyskamy konkurencyjną cenę, jesteśmy skłonni do podjęcia koniecznego wysiłku i wyboru opcji korzystniejszej pod względem ekonomicznym i użytkowym – dodaje.

Badanie ankietowe zostało wykonane przez mfind w październiku 2017 r. Objęło 1000 kierowców zainteresowanych lub kupujących ubezpieczenie za pomocą porównywarki mfind.

Artykuły powiązane

UODO: Numer PESEL nie powinien widnieć w certyfikacie podpisu elektronicznego

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (UODO) zwrócił się do Ministra Cyfryzacji z wnioskiem o zmianę przepisów dotyc...

Blokada strony internetowej przez ABW bezpodstawna – NSA ostatecznie rozstrzyga

Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) w wyroku z 26 września 2024 roku (sygn. akt II GSK 2046/23) uznał, że Agencja Bez...

Meta ukarana 91 mln euro za naruszenie RODO.

Irlandzki organ ochrony danych (DPC) nałożył na Metę karę w wysokości 91 milionów euro za naruszenie przepisów RODO zwią...