bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Colonnade wchodzi na polski rynek. Planuje wzrost liczby klientów korporacyjnych o 1,6 tys. przez najbliższy rok

Colonnade wchodzi na polski rynek. Planuje wzrost liczby klientów korporacyjnych o 1,6 tys. przez najbliższy rok

Dodano: 2017-07-05

W dniu 1 lipca 2017 r. marka Colonnade weszła na polski rynek ubezpieczeniowy. Należy ona do kanadyjskiej grupy Fairfax Holdings Limited z siedzibą w Toronto. W październiku 2016 r. Fairfax przejęło aktywa operacyjne oraz pracowników American International Group (czytaj więcej: Od lipca AIG przekształci się w Colonnade Insurance). Oddziałem w Polsce zarządza Paweł Holnicki-Szulc.

– Cieszymy się z możliwości działania na bardzo perspektywicznym, polskim rynku ubezpieczeniowym. Europę Środkową i Wschodnią postrzegamy za region o dużym potencjale wzrostu, chcemy więc ugruntować swoją pozycję w tej strefie na wiele lat, budując stałe i mocne relacje z naszymi klientami. Doświadczony zespół i kadra zarządzająca, wysokie kompetencje i zdyscyplinowany sposób podejmowania ryzyka stanowią niewątpliwe atuty polskiego oddziału firmy. Sukces Colonnade na polskim rynku będzie stanowił ważny krok w kierunku realizacji strategicznych priorytetów Fairfax – powiedział Peter Csakvari, Prezes Fairfax na Europę Wschodnią i Dyrektor Operacyjny Colonnade Insurance S.A. w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.

Obecnie spółka w Polsce posiada zespół 100 pracowników, którzy mają ponad 600 lat skumulowanego doświadczenia zawodowego. Colonnade będzie czerpać z najlepszych doświadczeń, gromadzonych przez zespół AIG podczas 27 lat działalności na polskim rynku ubezpieczeniowym.

– Startujemy jako nowa firma, ale z bagażem doświadczeń, które zespół AIG zbierał przez 27 lat – powiedział Paweł Holnicki-Szulc, Dyrektor Generalny Colonnade Insurance S.A.

Artykuły powiązane

Udostępnienie pracowników innej firmie jest z VAT, nawet jeśli było to nieodpłatne

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi, w wyroku z 25 września 2024 r. (sygn. akt I SA/Łd 506/24), stwierdził, że nieodp...

Naruszenie RODO – czy zawsze obowiązuje kara finansowa?

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z 26 września 2024 r. (sygn. C-768/21) orzekł, że organ ochr...

Podejrzenie popełnienia przestępstwa nie wystarcza do dyscyplinarki

Sąd Okręgowy w Sieradzu, w wyroku z 10 lipca 2024 r. (sygn. akt IV Pa 80/24), orzekł, że pracodawca może rozw...