bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Compensa rozszerza zakres ubezpieczeń szkolnych o iMe Kids Secure

Compensa rozszerza zakres ubezpieczeń szkolnych o iMe Kids Secure

Dodano: 2017-07-28

Towarzystwo ubezpieczeń Compensa rozszerzyła zakres ubezpieczeń szkolnych o usługę iMe Kids Secure. Zapewnia ona kontrolę rodzicielską przy korzystaniu z komputera przez najmłodszych użytkowników – podała spółka.

Czytaj również: Compensa z nową usługą dla klientów indywidualnych

– W dobie społeczeństwa cyfrowego i coraz większej liczby godzin spędzanych przez najmłodszych w sieci, postanowiliśmy pomóc szkołom i rodzicom w kontroli treści, ale także bezpieczeństwa dzieci online. iMe Kids Secure to nowoczesne, a jednocześnie łatwe w użytkowaniu narzędzie, które chroni przed dostępem do niewłaściwych materiałów, ale także zabezpiecza przed ryzykiem zainfekowania sprzętu, czy pobrania nielegalnego oprogramowania. Rozwiązanie jest dostępne w Compensie w ramach ubezpieczenia szkolnego NNW. Jestem przekonany, że będzie ono zdobywało coraz większą popularność, ponieważ żyjemy na styku świata realnego i wirtualnego, w czym uczestniczą także nasze dzieci – powiedział dyrektor departamentu ubezpieczeń indywidualnych w Compensie Andrzej Paduszyński, cytowany w komunikacie.

– Zjawisko dotyczy nie tylko tych najmłodszych, ale także nastolatków, którzy np. beztrosko publikując zdjęcia w sieci narażają się na hejt, który może mieć poważne konsekwencje w psychice młodego człowieka. Stąd też, żeby ułatwić rodzicom i opiekunom ochronę dzieci i młodzieży przed poważnymi problemami, stworzyliśmy przyjazne narzędzie do kontroli przepływu treści, jakim jest iMe Kids Secure – powiedział Majdan, cytowany w komunikacie. 

Oferta iMe jest dostępna w placówkach Poczty Polskiej, towarzystwie ubezpieczeń Compensa oraz od dnia 1 czerwca 2017 r. również w jednostkach RUCHu. iMe to pierwsze w Polsce narzędzie skierowane do osób prywatnych jak też instytucji. Pozwala ono na zdalny dostęp do konsultacji ze specjalistami IT. Pomoc ma być udzielana natychmiast po zgłoszeniu się użytkownika i obejmować swym zakresem m.in. problemy z podłączeniem sprzętu, konfiguracją sterowników, realizacją usług e-commerce lub bankowości online czy porad przy wyborze aplikacji.

Artykuły powiązane

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...