bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
DAS: Ubezpieczenie ochrony prawnej w szkolnej wyprawce

DAS: Ubezpieczenie ochrony prawnej w szkolnej wyprawce

Dodano: 2017-09-01

Obecnie jednym z najczęściej podnoszonych tematów w branży ubezpieczeniowej są polisy dla uczniów. Wiele towarzystw ubezpieczeń oraz instytucji takich jak Polska Izba Ubezpieczeń, Rzecznik Finansowy czy Ministerstwo Edukacji Narodowej tłumaczą rodzicom specyfikę tych produktów i zasady, jakimi powinni się kierować, aby wybrać najlepszą ofertę. 

D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A. wskazuje, że oprócz popularnego ubezpieczenia NNW, warto także pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia ochrony prawej. Jak tłumaczą przedstawiciele zakładu ubezpieczeń, produkt obejmuje ochroną wszystkich członków rodziny, a rodzice mogą otrzymać szybką pomoc w razie problemów prawnych swoich pociech w szkole i poza nią.

– Zarówno wtedy, gdy to nieletni złamał prawo czy wyrządził szkodę, jak i gdy sam jest stroną pokrzywdzoną w sporze, ubezpieczenie ochrony prawnej gwarantuje rodzicom sfinansowanie kosztów pomocy prawnej oraz dostęp do telefonicznych porad prawnych. Pozwala to na szybką reakcję i podjęcie właściwych kroków prawnych, a tym samym najlepsze zabezpieczenie interesu prawnego dziecka – podkreśla Marta Gradowska, ekspertka D.A.S.

W komunikacie prasowym ubezpieczyciel wyjaśnia też, w jakich sytuacjach odpowiedzialność za wypadek ponosi dyrekcja szkoły, a kiedy wina za zdarzenie leży po stronie dziecka lub nastolatka i jaki jest zakres tej odpowiedzialności.

Artykuły powiązane

Udostępnienie pracowników innej firmie jest z VAT, nawet jeśli było to nieodpłatne

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi, w wyroku z 25 września 2024 r. (sygn. akt I SA/Łd 506/24), stwierdził, że nieodp...

Naruszenie RODO – czy zawsze obowiązuje kara finansowa?

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z 26 września 2024 r. (sygn. C-768/21) orzekł, że organ ochr...

Podejrzenie popełnienia przestępstwa nie wystarcza do dyscyplinarki

Sąd Okręgowy w Sieradzu, w wyroku z 10 lipca 2024 r. (sygn. akt IV Pa 80/24), orzekł, że pracodawca może rozw...