bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Global Clean Air Summit z udziałem Avivy

Global Clean Air Summit z udziałem Avivy

Dodano: 2017-11-27

Aviva została partnerem Global Clean Air Summit – konferencji poświęconej problematyce walki ze smogiem oraz jego negatywnymi skutkami dla zdrowia, środowiska oraz gospodarki. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele administracji państwowej, samorządów, organizacji pozarządowych i biznesu, a także eksperci ONZ i Komisji Europejskiej. W gronie prelegentów znalazł się również Adam Uszpolewicz, prezes Avivy.

Partnerstwo z konferencją Global Clean Air Summit to część kampanii “Wiem, czym oddycham”, która wystartowała 14 listopada br. (czytaj więcej: Aviva podejmuje walkę ze smogiem).

‒ Walka ze smogiem i jego negatywnymi skutkami jest jednym z najpoważniejszych wyzwań społeczno-ekologicznych dla naszego kraju. Rozwiązanie problemu wymaga wprowadzenia nowych regulacji prawnych i nowych technologii, ale przede wszystkim zmiany naszych postaw jako społeczeństwa. Do tego niezbędna jest współpraca władz, organizacji pozarządowych i biznesu. Jako firma ubezpieczeniowa nie chcemy ograniczać się jedynie do wypłaty świadczeń. Zwiększamy poziom wiedzy o tym, jaka jest skala zagrożenia smogiem, jak on szkodzi zdrowiu i co można zrobić, aby mu przeciwdziałać. Dlatego powiększamy o 300 liczbę zewnętrznych czujników jakości powietrza w sieci Airly, udostępniamy ciekawe materiały edukacyjne i proponujemy domowe sensory powietrza naszym nowym klientom zawierającym ubezpieczenia na zdrowie i życie – mówi Adam Uszpolewicz.

Organizatorami Global Clean Air Summit są Polski Alarm Smogowy, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Smogathon.

Artykuły powiązane

UODO: Numer PESEL nie powinien widnieć w certyfikacie podpisu elektronicznego

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (UODO) zwrócił się do Ministra Cyfryzacji z wnioskiem o zmianę przepisów dotyc...

Blokada strony internetowej przez ABW bezpodstawna – NSA ostatecznie rozstrzyga

Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) w wyroku z 26 września 2024 roku (sygn. akt II GSK 2046/23) uznał, że Agencja Bez...

Meta ukarana 91 mln euro za naruszenie RODO.

Irlandzki organ ochrony danych (DPC) nałożył na Metę karę w wysokości 91 milionów euro za naruszenie przepisów RODO zwią...