bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Gothaer: jakie ubezpieczenia dla przedsiębiorcy?

Gothaer: jakie ubezpieczenia dla przedsiębiorcy?

Dodano: 2017-10-26

Gothaer TU SA przygotował poradnik dla przedsiębiorców dot. ubezpieczeń dla biznesu. Jak podkreśla ubezpieczyciel, w zeszłym roku aktywnych było ponad 1,8 mln przedsiębiorstw, a zarejestrowanych zostało 250 tys. nowych spółek. Każda ze specjalizacji biznesowych charakteryzuje się podatnością na inne rodzaje ryzyka. Zdaniem Marty Mazaraki, Zastępcy Dyrektora Biura Ubezpieczeń Majątkowych w Gothaer TU S.A., właściwa ochrona ubezpieczeniowa powinna zawierać w sobie najpowszechniejsze ryzyka, tj. ubezpieczenie majątku od pożaru i innych zdarzeń losowych, od kradzieży z włamaniem i rozboju, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej związanej z prowadzoną działalnością, a także ubezpieczenie sprzętu elektronicznego.

– W zakresie podstawowym polisy znajduje się ubezpieczenie m.in. od: gradu, huraganu, pożaru, osunięcia ziemi, wybuchu, lub naporu śniegu. Co więcej, polisa może ochronić nasz majątek od szkód będących wynikiem kradzieży z włamaniem. Ubezpieczenie można dodatkowo rozszerzyć, o szkody w wyniku aktów wandalizmu, czy też stłuczenia szyb. Jeśli przedsiębiorca wykupi ochronę prawną w przypadku sporu prawnego, ubezpieczyciel poniesie koszty adwokata, koszty sądowe, czy wynagrodzenie biegłego – tłumaczy Mazaraki.

– Pamiętajmy, że oszczędzanie na ubezpieczeniu firmy jest myśleniem krótkowzrocznym i może narazić ją na duże straty finansowe – podkreśla przedstawicielka zakładu ubezpieczeń.

Artykuły powiązane

Problemy z e-Doręczeniami, a terminy podatkowe

Ministerstwo Finansów wyjaśniło w komunikacie, że o dochowaniu podatkowego terminu w systemie e-Doręczenia decyduje data...

Sąd: Dyscyplinarka za brak badań była nieuzasadniona

Sąd Rejonowy w Człuchowie (wyrok z 20 grudnia 2024 r., sygn. akt IV 471/24) uznał, że pracownica nie naruszyła pods...

SN: Choroba nie zawiesza biegu przedawnienia

Sąd Najwyższy w postanowieniu z 11 grudnia 2024 r. (sygn. akt III PSK 110/24) uznał, że choroba pracownika nie może być...