bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Gothaer o ubezpieczeniu wynajmowanego mieszkania

Gothaer o ubezpieczeniu wynajmowanego mieszkania

Dodano: 2017-09-18

Towarzystwo ubezpieczeń Gothaer wskazuje, iż po wakacyjnym spowolnieniu, rozpoczyna się gorący okres na rynku nieruchomości. Ubezpieczyciel radzi na co zwrócić uwagę wynajmując mieszkanie. Wyjaśnia również, dlaczego warto mieć ubezpieczenie.

– Dynamiczny rozwój rynku nieruchomości oraz kupowanie mieszkań „pod wynajem” stwarza nowe potrzeby również w innych obszarach, takich jak ubezpieczenia. Studenci nie zawsze pamiętają o ubezpieczeniu nieruchomości i jej wyposażenia, podobnie jak właściciele. Szkoda, bo dla obu stron polisa to korzystne rozwiązanie. Ubezpieczenie z jednej strony może chronić sprzęt elektroniczny, rower, meble studenta i inne przedmioty będące jego własnością, z drugiej zapewnia rekompensatę finansową właścicielowi w razie różnych zdarzeń, jak choćby zalanie, pożar, przepięcie. A to tylko część rzeczy, które można zawrzeć w polisie – podkreśla Anna Materny, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Detalicznych.

Właściciele nieruchomości powinni pamiętać, że gdy dojdzie do nieprzewidzianego zdarzenia, nie ominą ich konsekwencje, zwłaszcza finansowe. Powinni oni zatem, jak wskazuje Gothaer, zadbać o odpowiednie ubezpieczenie murów i elementów stałych lokalu.

Wszelkie przedmioty, które należą do najemcy, zazwyczaj nie są objęte ochroną. Gothaer radzi, aby tuż po wprowadzeniu zadbać o ubezpieczenie przedmiotów we własnym zakresie. Co istotne, polisa obejmuje mienie należące zarówno do głównego najemcy wskazanego w umowie najmu, jak i osób, które z nim mieszkają. – Warto także pomyśleć o ubezpieczeniu OC w życiu prywatnym, które może się przydać nie tylko z racji najmowania mieszkania, ale w wielu innych niespodziewanych sytuacjach, np. wtedy, gdy zalejemy sąsiada – mówi Anna Materny, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Detalicznych.

Artykuły powiązane

Udostępnienie pracowników innej firmie jest z VAT, nawet jeśli było to nieodpłatne

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi, w wyroku z 25 września 2024 r. (sygn. akt I SA/Łd 506/24), stwierdził, że nieodp...

Naruszenie RODO – czy zawsze obowiązuje kara finansowa?

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z 26 września 2024 r. (sygn. C-768/21) orzekł, że organ ochr...

Podejrzenie popełnienia przestępstwa nie wystarcza do dyscyplinarki

Sąd Okręgowy w Sieradzu, w wyroku z 10 lipca 2024 r. (sygn. akt IV Pa 80/24), orzekł, że pracodawca może rozw...