bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
ING dołączył do Mapy Retencji

ING dołączył do Mapy Retencji

Dodano: 2021-08-30
Publikator: informacja prasowa

ING Bank Śląski dołączył do Mapy Retencji, publikowanej przez manifestklimatyczny.pl. Celem inicjatywy jest rozwiązanie problematyki środowiskowej − oczyszczanie wód i zarządzanie wodami odpadowymi.

– Zmiany klimatu sprawiają, ze na świecie brakuje wody. Zdajemy sobie sprawę, że liczy się każda kropla, dlatego postanowiliśmy wykorzystać wodę, która spada nam z nieba i zbudowaliśmy zbiornik do gromadzenia deszczówki. Zebraną wodę wykorzystujemy do podlewania zieleni wokół naszych budynków centrali w Katowicach. To jeden z wielu przykładów realizowanej przez nas na co dzień Strategii Zrównoważonego Rozwoju. Cieszymy się, że nasze działania zostały dostrzeżone przez rynek – powiedziała Joanna Erdman, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego.

Mapa Retencji ma na celu zbieranie danych o przykładach małej retencji w Polsce. Na niej jest oznaczony zbiornik na deszczówkę zlokalizowany w budynku centrali ING Banku Śląskiego w Katowicach. Zebraną wodę deszczową bank wykorzystuje do podlewania zieleni wokół budynków. Zbiornik posiada objętość retencyjną 15m3.

Mapa Retencji jest stworzona poprzez autorów Manifestu Klimatycznego – ekspertów, którzy na co dzień zajmują się problematyką środowiskową.

ING Bank Śląski informuje, iż strategia biznesowa banku jest realizowana w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. ING chce mieć pozytywny wpływ na świat jutra i dlatego  stawia przed sobą wyzwania związane z kryzysem klimatycznym.

Artykuły powiązane

Problemy z e-Doręczeniami, a terminy podatkowe

Ministerstwo Finansów wyjaśniło w komunikacie, że o dochowaniu podatkowego terminu w systemie e-Doręczenia decyduje data...

Sąd: Dyscyplinarka za brak badań była nieuzasadniona

Sąd Rejonowy w Człuchowie (wyrok z 20 grudnia 2024 r., sygn. akt IV 471/24) uznał, że pracownica nie naruszyła pods...

SN: Choroba nie zawiesza biegu przedawnienia

Sąd Najwyższy w postanowieniu z 11 grudnia 2024 r. (sygn. akt III PSK 110/24) uznał, że choroba pracownika nie może być...