bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
InterRisk wdraża innowacyjną technologię Quantee

InterRisk wdraża innowacyjną technologię Quantee

Dodano: 2021-11-09
Publikator: informacja prasowa

InterRisk podjął się współpracy z firmą Quantee, która dostarczy ubezpieczycielowi innowacyjne oprogramowanie ActuAI. Technologia służy do dynamicznej wyceny produktów ubezpieczeniowych.

Quantee to firma, która wykorzystując sztuczną inteligencję dostarcza pierwsze na świecie rozwiązanie do dynamicznej wyceny produktów ubezpieczeniowych – oprogramowanie ActuAI. InterRisk TU SA Vienna Insurance Group podpisał kontrakt z firmą Quantee na wdrożenie tego rozwiązania. Ubezpieczyciel zakłada, iż inicjatywa będzie dla firmy dużym wsparciem przy budowie przewagi konkurencyjnej, optymalizacji cenowej oraz utrzymaniu wzrostu udziałów rynkowych.

− Wycena produktów jest jednym z kluczowych czynników wpływających na pozycję konkurencyjną firm ubezpieczeniowych. Umiejętność dostarczania lepszej, bardziej spersonalizowanej i precyzyjnej ceny jest istotnym wyróżnikiem. Dlatego zdecydowaliśmy się na wdrożenie oprogramowania ActuAI. − komentuje Włodzimierz Wasiak, Członek Zarządu i Dyrektor Finansowy w InterRisk.

Wróżenie innowacyjnej technologii pozwoli ubezpieczycielowi udoskonalić dopasowanie ceny do oczekiwań klienta, dokładniej opracować modele ryzyka, a w konsekwencji zwiększać marże i uzyskiwać lepsze wyniki.

− Po szczegółowym procesie rozpoznania rynku zdecydowaliśmy się na wdrożenie ActuAI. Jest to rozwiązanie z dużym potencjałem, które pomoże nam osiągać nasze cele biznesowe. − dodaje Rafał Rzeszutko, Dyrektor Departamentu Taryfikacji w InterRisk.

Artykuły powiązane

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...

Nazwa „odszkodowanie” nie wystarczy do zwolnienia z PIT

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) w wyroku z dnia 26 marca 2024 r. (sygn. akt...