bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Konferencja PIU o wzajemności ubezpieczeniowej

Konferencja PIU o wzajemności ubezpieczeniowej

Dodano: 2016-10-03
Publikator: Polska Izba Ubezpieczeń

Polska Izba Ubezpieczeń zaprasza na konferencję zatytułowaną „Siła wzajemności ubezpieczeniowej – aspekty społeczne, ekonomiczne i prawne”, która odbędzie się 19 października 2016 r. w hotelu Mercure Warszawa Centrum przy ul. Złotej 48/54 w Warszawie.

„Konferencja wpisuje się w społeczne zapotrzebowanie konkurencyjności gospodarki i efektywności przedsiębiorstw. Jej celem jest upowszechnienie wiedzy o ubezpieczeniach wzajemnych poprzez ukazanie mocnych stron wzajemności ubezpieczeniowej w wymiarze ekonomicznym i społecznym. Zostaną przybliżone zarówno aspekty teoretyczne jak i praktyczne wzajemności” – czytamy w zaproszeniu PIU.

Na konferencji w roli prelegenta pojawią się przedstawiciele organizacji oraz polskich towarzystw ubezpieczeń wzajemnych: Grzegorz Buczkowski – Przewodniczący Rady Dyrektorów AMICE, Prezes Zarządu TUW SKOK oraz prof. dr hab. Maria Kuchlewska – Przewodnicząca Komisji PIU ds. towarzystw ubezpieczeń wzajemnych, Prezes Zarządu TUW REJENT-LIFE. Ponadto, z prezentacją wystąpią: prof. dr hab. inż. Adam Śliwiński – kierownik Zakładu Ryzyka i Ubezpieczeń w Instytucie Bankowości i Ubezpieczeń Gospodarczych w Szkole Głównej Handlowej, dr Olga Kotowska – Wójcik – Instytut Socjologii, UKSW.

Uczestnicy spotkania będą dyskutować i zastanawiać się nad oceną warunków i możliwości towarzystw ubezpieczeń wzajemnych w Polsce w świetle obowiązującego od 2016 roku prawa unijnego oraz doświadczeń europejskich TUWów.

Rejestracja trwa do 15 października 2016 r. Program konferencji oraz formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie:
http://rejestracja.piu.org.pl/?event=konferencja-tuw

Artykuły powiązane

Problemy z e-Doręczeniami, a terminy podatkowe

Ministerstwo Finansów wyjaśniło w komunikacie, że o dochowaniu podatkowego terminu w systemie e-Doręczenia decyduje data...

Sąd: Dyscyplinarka za brak badań była nieuzasadniona

Sąd Rejonowy w Człuchowie (wyrok z 20 grudnia 2024 r., sygn. akt IV 471/24) uznał, że pracownica nie naruszyła pods...

SN: Choroba nie zawiesza biegu przedawnienia

Sąd Najwyższy w postanowieniu z 11 grudnia 2024 r. (sygn. akt III PSK 110/24) uznał, że choroba pracownika nie może być...