bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Kongres Antyfraudowy – co czeka biznes w walce z wyłudzeniami

Kongres Antyfraudowy – co czeka biznes w walce z wyłudzeniami

Dodano: 2016-10-24

W dniu 25 października 2016 r. w Warszawie odbędzie się siódma edycja Kongresu Antyfraudowego, organizowanego przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce oraz firmę doradczą EY. Jest to wydarzenie poświęcone problemowi wyłudzeń i fraudów, szczególnie ważnemu dla podmiotów rynku finansowego, które na te zjawiska narażone są w codziennej działalności. Stale rosnące zagrożenia nadużyciami ze strony klientów, pracowników i podmiotów zewnętrznych, utwierdziły organizatorów Kongresu w przekonaniu o potrzebie ciągłego poszukiwania rozwiązań przeciwdziałania temu zjawisku. Kongres jest skierowany do sektora bankowego, sektora leasingowego, ubezpieczeniowego, SKOKów, telekomów oraz przedstawicieli niebankowego sektora pożyczkowego.

Podczas spotkania eksperci odpowiedzą na pytania dotyczące skali wyłudzeń finansowych oraz roli sektora finansowego w walce z przestępczością gospodarczą. Opowiedzą również w jaki sposób instytucje finansowe mogą bronić się przed zwiększającymi swoją skalę cyberatakami, czy nowe regulacje okażą się pomocne w walce z nadużyciami oraz czy dla sektora finansowego większym zagrożeniem są już cyberataki czy wciąż dominują klasyczne wyłudzenia z wykorzystaniem kradzionego lub fałszywego dokumentu tożsamości.

Przedstawione zostaną również wyniki badania „Nadużycia w sektorze finansowym”, przeprowadzonego przez EY we współpracy z Konferencją Przedsiębiorstw Finansowych. Badanie ma zaprezentować problem nadużyć, z którym walczą firmy z sektora finansowego, m.in.: skalę zjawiska nadużyć, ocenę efektywności wykorzystywanych przez instytucję narzędzi zapobiegania nadużyciom oraz trudności, z którymi mierzą się instytucje w walce z nadużyciami.

– Wyniki tegorocznego badania wskazują, że instytucje sektora finansowego dwukrotnie częściej niż przed rokiem padały ofiarą ataków hakerskich. Jednocześnie odsetek instytucji, które spotkały się z cyberprzestępczością nadal nie jest wysoki. Cyberataki dotykają dwa razy mniej instytucji niż wyłudzenia z wykorzystaniem skradzionego lub fałszywego dokumentu lub informacji – niezmiennie najpowszechniejszego od kilku lat rodzaju nadużyć w sektorze finansowym – podkreśla Marcin Bizoń, Dyrektor w Dziale Zarządzania Ryzykiem Nadużyć w EY.

Artykuły powiązane

Łatwiejsza transgraniczna współpraca między organami nadzoru w przypadku zmiany siedziby zakładu ubezpieczeń

Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (EIOPA) postanowił uzupełnić swoją decyzję z...

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...