bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Które argumenty przekonują klientów? Sztuczna inteligencja analizuje rozmowy w call center Link4

Które argumenty przekonują klientów? Sztuczna inteligencja analizuje rozmowy w call center Link4

Dodano: 2021-10-12

Link4 wdrożyło narzędzie, które analizuje m. in. emocje pojawiające się podczas rozmowy klienta z pracownikiem call center. Rozwiązanie ma pomóc ubezpieczycielowi zdecydować, co powinien poprawić w ścieżce sprzedaży.

– Zdecydowaliśmy się na narzędzie, którego wyróżniającą cechą jest silnik fonetyczny. W odróżnieniu od silników opartych na STT (speech to text), silnik fonetyczny pracuje na fonemach, co pozwala mu zdecydowanie lepiej rozpoznać poszczególne frazy, niezależnie od końcówek i odmiany wyrazów – mówi serwisowi cashless.pl Bartosz Jakubiel, dyrektor ds. projektów i procesów biznesowych w Link4.

Wdrożenie rozwiązania pozwoli ubezpieczycielowi przeanalizować wszystkie rozmowy z klientami. Do tej pory odsłuchiwaniem pojedynczych rozmów zajmowali się pracownicy. Narzędzie zwraca uwagę na to, które argumenty opisujące korzyści danego produktu są skuteczne.

Zoptymalizowany ma zostać także proces obsługi telefonicznej klienta, dzięki analizie poziomu ciszy w rozmowach. Rozwiązanie może wskazać, którzy pracownicy mają kłopot z proponowaniem ubezpieczeń dodatkowych, a u których w rozmowie mają miejsce zbyt długie momenty ciszy.

– System wskazuje nam również kierunek przepływu emocji, pokazuje, jak one zmieniały się w czasie, kiedy to przykładowo zdenerwowanego na początku rozmowy klienta pracownik call center potrafi uspokoić i przeprowadzić przez proces obsługi w taki sposób, że rozmowa kończy się pełna emocji pozytywnych. – wskazuje Bartosz Jakubiel.

Informacje o emocjach mają być pomocne przy wprowadzaniu produktów oraz ustalaniu cen.

Artykuły powiązane

Problemy z e-Doręczeniami, a terminy podatkowe

Ministerstwo Finansów wyjaśniło w komunikacie, że o dochowaniu podatkowego terminu w systemie e-Doręczenia decyduje data...

Sąd: Dyscyplinarka za brak badań była nieuzasadniona

Sąd Rejonowy w Człuchowie (wyrok z 20 grudnia 2024 r., sygn. akt IV 471/24) uznał, że pracownica nie naruszyła pods...

SN: Choroba nie zawiesza biegu przedawnienia

Sąd Najwyższy w postanowieniu z 11 grudnia 2024 r. (sygn. akt III PSK 110/24) uznał, że choroba pracownika nie może być...