Fundacja „Twarze depresji” we współpracy z Nationale-Nederlanden uruchomiła program wsparcia psychologicznego dla osób zmagających się z rakiem oraz ich rodzin. Dzięki finansowemu zaangażowaniu Nationale-Nederlanden w projekt 500 osób może liczyć na bezpłatną pomoc psychologiczną.
Osoby chorujące na raka walczą często również z depresją. Nationale-Nederlanden jest firmą ubezpieczeniową, która od lat promuje kampanię „Rak? To nie tak!”. Ubezpieczyciel zajmuje się też edukacją na temat wsparcia psychologicznego jako jednego z najważniejszych elementów profilaktyki zdrowotnej chorych na raka.
– Głównym celem naszych kampanii jest uświadomienie, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna i diagnoza otrzymana w odpowiednim momencie. Jednocześnie wierzymy, że racjonalne podejście do choroby nie tylko obniża wywołany nią stres, ale przede wszystkim daje siłę do walki o zdrowie i życie. Dlatego podjęliśmy decyzję o sfinanowaniu programu wsparcia psychologicznego Fundacji „Twarze depresji”, dzięki któremu chorzy oraz ich najbliżsi będą mogli otrzymać pomoc psychoonkologa w trudnym dla siebie czasie – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy w Nationale-Nederlanden.
W ciągu trzech tygodni od momentu uruchomienia programu wsparcia psychologicznego, przeprowadzono ponad 50 konsultacji online z psychoonkologiem Fundacji. Program skierowany jest do każdego chorującego na raka, kto odczuwa objawy depresji. Bezpłatną, zdalną pomoc psychologiczną można otrzymać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie www.twarzedepresji.pl/pomocpsychologiczna.