bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Nowe rekomendacje UZP dot. zamówień dla branży IT

Nowe rekomendacje UZP dot. zamówień dla branży IT

Dodano: 2021-12-14

Urząd Zamówień Publicznych po raz kolejny przygotował projekt rekomendacji dotyczących udzielania zamówień publicznych dla branży IT. Po opublikowaniu w marcu 2021 r. rekomendacji dotyczących udzielania zamówień na zestawy komputerowe, tym razem UZP przedstawił projekt rekomendacji dotyczących udzielania zamówień publicznych w zakresie urządzeń drukujących i wielofunkcyjnych, urządzeń mobilnych oraz systemów digital signage.

Jak podaje UZP w komunikacie, dokument ten nie zawiera omówienia kwestii proceduralnych dotyczących udzielania zamówień na gruncie ustawy Prawo zamówień publicznych, lecz skupia się na aspektach i zagadnieniach technicznych z omawianego obszaru. Celem rekomendacji jest stworzenie dokumentu stricte technicznego, zawierającego praktyczne wskazówki dotyczące formułowania zapisów w dokumentacji zamówienia.

Procedowane wytyczne mają pomóc zamawiającym publicznym w sformułowaniu adekwatnych, odpowiadających ich zróżnicowanym potrzebom, zapisów w dokumentacji zamówienia. W dokumencie znajdują się m. in. funkcjonalności urządzeń drukujących i wielofunkcyjnych, smartfonów i urządzeń mobilnych oraz systemów komunikacji wizualnej, które należy sprecyzować i określić w celu dokonania należytego opisu przedmiotu zamówienia, a także – przykładowe sformułowania dla wymagań w zakresie poszczególnych parametrów oraz przykłady niedozwolonego formułowania wymagań.

W chwili obecnej projekt znajduje się w fazie konsultacji z uczestnikami rynku zamówień publicznych w przedmiocie, którego dokument dotyczy. Uwagi do treści rekomendacji można przekazywać do UZP do 21 stycznia 2022 r.

Z proponowaną przez UZP treścią dokumentu można zapoznać się na stronie Urzędu Zamówień Publicznych:

Druk, smartfony, digital signage – konsultacje Rekomendacji – Urząd Zamówień Publicznych (uzp.gov.pl) 

 

Rekomendacje CZTR:

  1. Zachęcamy wszystkich wykonawców ubiegających się o udzielenie zamówień na urządzenia wielofunkcyjne, smartfony i urządzenia mobilne oraz systemy komunikacji wizualnej do zapoznania się z propozycjami rekomendacji UZP oraz zgłaszanie ewentualnych uwag i własnych propozycji.
  2. W szczególny sposób warto zwrócić uwagę na proponowany dobór parametrów w aspekcie zachowania konkurencyjności postępowania.

Artykuły powiązane

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...

Nazwa „odszkodowanie” nie wystarczy do zwolnienia z PIT

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) w wyroku z dnia 26 marca 2024 r. (sygn. akt...