bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Co nowego?
Podmioty rynku ubezpieczeniowego: MACIF

Podmioty rynku ubezpieczeniowego: MACIF

Dodano: 2016-09-12

W dniu 30 grudnia 2003 r. MACIF Życie Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych otrzymało zezwolenie Ministra Finansów Rzeczypospolitej Polskiej na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej, bezpośredniej i reasekuracyjnej w Polsce, w zakresie działu I, czyli „Ubezpieczeń na Życie”, grupach 1-5. Działalność operacyjna Towarzystwa rozpoczęła się w 2005 r. MACIF Życie TUW jest jedynym w Polsce otwartym dla wszystkich towarzystwem ubezpieczeń wzajemnych, oferującym ubezpieczenia na życie.

Założycielem MACIF Życie TUW jest francuska Grupa MACIF, będąca jednym z najbardziej liczących się ubezpieczycieli na rynku europejskim, której powstanie wiązało się z koniecznością utworzenia alternatywy dla ówczesnej oferty komercyjnych zakładów ubezpieczeń. Pomysł na stworzenie Grupy narodził się we Francji, w 1960 r. na wniosek przedsiębiorców z branży handlowej i przemysłowej. W pierwszych latach działalności towarzystwa jego członkami byli sami przedsiębiorcy, a następnie pracownicy ich zakładów pracy. Obecnie Grupa MACIF jest największym francuskim Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych.

W ramach oferty indywidualnej, towarzystwo proponuje standardowe ubezpieczenie na życie, jak również od następstw nieszczęśliwych wypadków. Oferuje program dodatkowej emerytury, czyli ubezpieczenie na życie i dożycie. Proponuje również ubezpieczenia dla kredytobiorców i rolników. Działa także w sektorze bancassurance.

W skład Zarządu MACIF Życie TUW wchodzi Laurent Convain, Prezes Zarządu oraz Katarzyna Matuszewicz-Dziawa i Delphine Depeigne – Członkowie Zarządu.

Na koniec II kwartału 2016 r., towarzystwo odnotowało składkę przypisaną brutto w wysokości 9 923 tys. zł. Oznacza to rozwój o ponad 20% w stosunku do tego samego okresu roku poprzedniego. Rok 2016, w przeciwieństwie do spowolnienia odnotowanego w 2015 r., odznaczał się rozwojem zgodnym z założonym planem towarzystwa, szczególnie w zakresie produktów bancassurance.

Artykuły powiązane

Problemy z e-Doręczeniami, a terminy podatkowe

Ministerstwo Finansów wyjaśniło w komunikacie, że o dochowaniu podatkowego terminu w systemie e-Doręczenia decyduje data...

Sąd: Dyscyplinarka za brak badań była nieuzasadniona

Sąd Rejonowy w Człuchowie (wyrok z 20 grudnia 2024 r., sygn. akt IV 471/24) uznał, że pracownica nie naruszyła pods...

SN: Choroba nie zawiesza biegu przedawnienia

Sąd Najwyższy w postanowieniu z 11 grudnia 2024 r. (sygn. akt III PSK 110/24) uznał, że choroba pracownika nie może być...