bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Pośrednicy finansowi nagrodzą instytucje finansowe

Pośrednicy finansowi nagrodzą instytucje finansowe

Dodano: 2016-08-22

W dniu 4 października 2016 r., podczas II Kongresu Pośrednictwa Finansowego w Warszawie odbędzie się uroczystość wręczenia „Laurów Pośredników”. Kongres organizowany jest przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych. Skupia środowiska kadry zarządzającej podmiotów doradztwa i pośrednictwa finansowego, banków, zakładów ubezpieczeń i instytucji pożyczkowych.

W ramach Konkursu „Laur Pośredników” stworzono cztery kategorie, w których zostaną wybrane: najlepszy bank, ubezpieczyciel, instytucja pożyczkowa oraz instytucja świadcząca usługi leasingowe/faktoringowe. Oceniane będą przede wszystkim standardy współpracy danej firmy z pośrednikami czy sprawność, przejrzystość i przewidywalność procesu sprzedaży produktu.

– Słowem–kluczem w działalności zarówno dostawców produktów i usług finansowych, jak i współpracujących z nimi pośredników, stało się w ostatnich latach pojęcie „odpowiedzialność”. Jednak najczęściej było ono stosowane w relacji  do klientów tych firm – wyjaśnia Andrzej Roter, Prezes Zarządu KPF. – Ponieważ Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych to organizacja promująca profesjonalizm, wzajemny szacunek i poszanowanie zasad etycznych nie tylko w relacjach z klientami, ale i z kontrahentami, uznaliśmy, że ważnym elementem odpowiedzialności biznesu, także wspierającej odpowiedzialność wobec klientów, jest ta wobec instytucji współpracujących. Tak zrodziła się idea Konkursu o “Laur Pośredników Finansowych”.

Projekt ten jest inicjatywą, która ma za zadanie wspierać promowanie najlepszych praktyk we współpracy w relacji instytucja finansowa – pośrednik, a tym samym firm i ludzi, którzy je wdrażają i upowszechniają. Twórcy Konkursu chcą umożliwić praktykom sektora pośrednictwa finansowego dokonanie oceny współpracy z instytucjami partnerskimi i wyróżnienie tych, których standardy współpracy są najwyższej jakości.

– Dla pośrednika finansowego szeroko rozumiany profesjonalizm instytucji finansowej jest warunkiem koniecznym sukcesu we wspólnym biznesie. Nie jest to jednak warunek wystarczający – twierdzi Krzysztof Opaliński, członek Kapituły Konkursu, Przewodniczący Rady Nadzorczej Fines S.A. – Równie istotne są: gotowość do budowy modelu biznesu, którego integralną częścią jest pośrednik finansowy, zdolność do utrzymania partnerskich relacji z nim, a także umiejętność szybkiego reagowania na zmiany w preferencjach klientów oraz otoczeniu regulacyjnym. Nasz Konkurs wyróżni te instytucje finansowe, których podejście do prowadzenia biznesu z pośrednikami spełnia te kryteria. Mam nadzieję, że wybory, których dokona Kapituła, stanowić będą nie tylko nagrodę dla najlepszych, ale także punkt odniesienia i inspirację dla wszystkich dostawców produktów finansowych poszukujących skutecznych modeli dystrybucji.   

„Laur Pośredników” ma wpłynąć na wzrost świadomości w zakresie praktycznego znaczenia etycznych zachowań w tej branży dla rozwoju współpracy oraz – w konsekwencji – poprawy wizerunku i zaufania do całego rynku finansowego.

– „Laur Pośredników” to bardzo cenna i ważna inicjatywa dla sektora pośrednictwa finansowego. Dzięki temu będziemy mieli możliwość uhonorować tych najlepszych i najbardziej otwartych na współpracę partnerów biznesowych. Dla branży pośrednictwa finansowego, to właśnie banki, instytucje pożyczkowe, ubezpieczyciele czy firmy leasingowe i faktoringowe są główną siłą napędowa biznesu. Oparta na dobrych relacjach i partnerstwie współpraca między dostawcami produktów a pośrednikami finansowymi owocuje w korzyści także dla najważniejszej grupy, czyli klientów – komentuje Paweł Adamiak z Notus Doradcy Finansowi, członek Kapituły Konkursu.

Artykuły powiązane

Wesołych Świąt dla wszystkich czytelników BeInsured!

Życzymy Świąt pełnych spokoju, jak po wykupieniu najlepszej polisy! Niech ubezpieczenia będą równie niezawodne jak Św...

UODO: Numer PESEL nie powinien widnieć w certyfikacie podpisu elektronicznego

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (UODO) zwrócił się do Ministra Cyfryzacji z wnioskiem o zmianę przepisów dotyc...

Blokada strony internetowej przez ABW bezpodstawna – NSA ostatecznie rozstrzyga

Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) w wyroku z 26 września 2024 roku (sygn. akt II GSK 2046/23) uznał, że Agencja Bez...