bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Pośrednicy finansowi nagrodzą instytucje finansowe

Pośrednicy finansowi nagrodzą instytucje finansowe

Dodano: 2016-08-22

W dniu 4 października 2016 r., podczas II Kongresu Pośrednictwa Finansowego w Warszawie odbędzie się uroczystość wręczenia „Laurów Pośredników”. Kongres organizowany jest przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych. Skupia środowiska kadry zarządzającej podmiotów doradztwa i pośrednictwa finansowego, banków, zakładów ubezpieczeń i instytucji pożyczkowych.

W ramach Konkursu „Laur Pośredników” stworzono cztery kategorie, w których zostaną wybrane: najlepszy bank, ubezpieczyciel, instytucja pożyczkowa oraz instytucja świadcząca usługi leasingowe/faktoringowe. Oceniane będą przede wszystkim standardy współpracy danej firmy z pośrednikami czy sprawność, przejrzystość i przewidywalność procesu sprzedaży produktu.

– Słowem–kluczem w działalności zarówno dostawców produktów i usług finansowych, jak i współpracujących z nimi pośredników, stało się w ostatnich latach pojęcie „odpowiedzialność”. Jednak najczęściej było ono stosowane w relacji  do klientów tych firm – wyjaśnia Andrzej Roter, Prezes Zarządu KPF. – Ponieważ Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych to organizacja promująca profesjonalizm, wzajemny szacunek i poszanowanie zasad etycznych nie tylko w relacjach z klientami, ale i z kontrahentami, uznaliśmy, że ważnym elementem odpowiedzialności biznesu, także wspierającej odpowiedzialność wobec klientów, jest ta wobec instytucji współpracujących. Tak zrodziła się idea Konkursu o “Laur Pośredników Finansowych”.

Projekt ten jest inicjatywą, która ma za zadanie wspierać promowanie najlepszych praktyk we współpracy w relacji instytucja finansowa – pośrednik, a tym samym firm i ludzi, którzy je wdrażają i upowszechniają. Twórcy Konkursu chcą umożliwić praktykom sektora pośrednictwa finansowego dokonanie oceny współpracy z instytucjami partnerskimi i wyróżnienie tych, których standardy współpracy są najwyższej jakości.

– Dla pośrednika finansowego szeroko rozumiany profesjonalizm instytucji finansowej jest warunkiem koniecznym sukcesu we wspólnym biznesie. Nie jest to jednak warunek wystarczający – twierdzi Krzysztof Opaliński, członek Kapituły Konkursu, Przewodniczący Rady Nadzorczej Fines S.A. – Równie istotne są: gotowość do budowy modelu biznesu, którego integralną częścią jest pośrednik finansowy, zdolność do utrzymania partnerskich relacji z nim, a także umiejętność szybkiego reagowania na zmiany w preferencjach klientów oraz otoczeniu regulacyjnym. Nasz Konkurs wyróżni te instytucje finansowe, których podejście do prowadzenia biznesu z pośrednikami spełnia te kryteria. Mam nadzieję, że wybory, których dokona Kapituła, stanowić będą nie tylko nagrodę dla najlepszych, ale także punkt odniesienia i inspirację dla wszystkich dostawców produktów finansowych poszukujących skutecznych modeli dystrybucji.   

„Laur Pośredników” ma wpłynąć na wzrost świadomości w zakresie praktycznego znaczenia etycznych zachowań w tej branży dla rozwoju współpracy oraz – w konsekwencji – poprawy wizerunku i zaufania do całego rynku finansowego.

– „Laur Pośredników” to bardzo cenna i ważna inicjatywa dla sektora pośrednictwa finansowego. Dzięki temu będziemy mieli możliwość uhonorować tych najlepszych i najbardziej otwartych na współpracę partnerów biznesowych. Dla branży pośrednictwa finansowego, to właśnie banki, instytucje pożyczkowe, ubezpieczyciele czy firmy leasingowe i faktoringowe są główną siłą napędowa biznesu. Oparta na dobrych relacjach i partnerstwie współpraca między dostawcami produktów a pośrednikami finansowymi owocuje w korzyści także dla najważniejszej grupy, czyli klientów – komentuje Paweł Adamiak z Notus Doradcy Finansowi, członek Kapituły Konkursu.

Artykuły powiązane

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...

Nazwa „odszkodowanie” nie wystarczy do zwolnienia z PIT

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) w wyroku z dnia 26 marca 2024 r. (sygn. akt...