W dniu 3 października 2017 r., podczas III Kongresu Pośrednictwa Finansowego w Warszawie odbędzie się uroczystość wręczenia „Laurów Pośredników”. Kongres organizowany jest przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych. Skupia środowiska kadry zarządzającej podmiotów doradztwa i pośrednictwa finansowego, banków, zakładów ubezpieczeń i instytucji pożyczkowych.
– Wyzwaniem dla sektora staje dziś znalezienie pozytywnej odpowiedzi na zmieniające się oczekiwania klientów i potrzebę dostarczenia im dobrze sprofilowanego produktu, czy usługi. Jednym z najważniejszych czynników, pomocnych w jego realizacji, jest współpraca instytucji finansowych z pośrednikami i doradcami finansowymi. Do zbliżenia obu sektorów i zintensyfikowania ich współpracy potrzebne jest dostarczanie im rzetelnej wiedzy o ich funkcjonowaniu. Ten ważny cel realizuje między innymi Laur Pośredników – twierdzi Andrzej Roter, Prezes Zarządu KPF, inicjator projektu, reprezentującego m.in. sektor usług pośrednictwa i doradztwa finansowego.
W ramach II edycji konkursu „Laur Pośredników” stworzono cztery kategorie: w zakresie sprzedaży kredytów hipotecznych oraz sprzedaży kredytów gotówkowych, ubezpieczyciel oraz instytucja pożyczkowa. Oceniane będą przede wszystkim standardy współpracy danej firmy z pośrednikami czy sprawność, przejrzystość i przewidywalność procesu sprzedaży produktu.
– W dzisiejszych czasach szybkich zmian społecznych, technologicznych i regulacyjnych dostawcy produktów finansowych, w tym banki, towarzystwa ubezpieczeniowe i pozabankowe firmy pożyczkowe są dla pośredników finansowych partnerami decydującymi o teraźniejszości i przyszłości ich biznesów. Z drugiej strony oferta pośredników finansowych stanowi dla dostawców istotny czynnik stabilizujący ich systemy dystrybucji – mówi Krzysztof Opaliński, Przewodniczący Rady Nadzorczej Fines S.A.
– Naszym celem jest także promocja rozwiązań organizacyjnych i technologicznych, które powinny stać się dla całego sektora finansowego wyznacznikami sprawności i efektywności w obszarze dystrybucji. Mamy również nadzieję, że Laur Pośredników, którego drugą edycję zaprezentujemy podczas III Kongresu Pośrednictwa Finansowego, stanie się trwałym składnikiem procesu budowy kapitału społecznego w sektorze finansowym – dodaje Krzysztof Opaliński.
W 2016 r., w pierwszej edycji konkursu zwyciężyli: Alior Bank, Grupa Warta oraz Aasa Polska (czytaj więcej: Instytucje finansowe nagrodzone „Laurem Pośredników”).