bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Analizy i raporty
Pracuj.pl: Sektor finansowy z największą liczbą ogłoszeń o pracę

Pracuj.pl: Sektor finansowy z największą liczbą ogłoszeń o pracę

Dodano: 2017-02-20

Polski serwis rekrutacyjny Pracuj.pl przedstawił dane dot. ilości zamieszczonych ofert o pracę w styczniu 2017 r. Na drugim miejscu co do ilości ogłoszeń o wolnych wakatach znalazła się branża finansowa.

„Najwięcej ofert pracy w styczniu pochodziło z branż: handel i sprzedaż, bankowość/ finanse/ ubezpieczenia, przemysł ciężki oraz telekomunikacja i zaawansowane technologie. W styczniowych danych widać także znaczące odbicie branży budowlanej, która zanotowała największy wzrost zapotrzebowania na pracowników w ujęciu rok do roku” – podano w komunikacie.

Na portalu w zeszłym miesiącu pojawiło się aż 5 268 ogłoszeń o pracę z sektora bankowość/ finanse/ ubezpieczenia. Najwięcej, bo 7 952 ofert pracy, zamieściły firmy z branży handel i sprzedaż. Na trzeciej pozycji znalazł się przemysł ciężki z 3 639 ogłoszeniami.

W sumie w styczniu 2017 r. na Pracuj.pl zostało zamieszczonych 46 401 ogłoszeń o pracę – o 15% więcej niż w styczniu ubiegłego roku i o 40% więcej niż w grudniu 2016 r. Najwięcej ofert pochodziło z województwa mazowieckiego. Na kolejnych miejscach znalazły się województwa dolnośląskie, małopolskie oraz wielkopolskie. Natomiast największą dynamikę wzrostu liczby ofert odnotowało woj. podkarpackie, dla którego w styczniu 2017 r. zamieszczono o 21,5% więcej ogłoszeń o pracę niż w zeszłym roku. O blisko 19% wzrosła również liczba ogłoszeń dla woj. opolskiego, wielkopolskiego, świętokrzyskiego.

„Blisko 19-proc. wzrost r/r można zauważyć w zapotrzebowaniu na specjalistów produkcji i 14-proc. wzrost na specjalistów ds. budownictwa oraz największy w styczniu bo aż 27-proc. skok w ofertach pracy skierowanych do inżynierów. Pracodawcy w pierwszym miesiącu roku zwiększali także zapotrzebowanie na specjalistów IT (20% r/r), nieruchomości (16% r/r) oraz obsługi klienta (14% r/r)” – przedstawiono w komunikacie.

Artykuły powiązane

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...

Nazwa „odszkodowanie” nie wystarczy do zwolnienia z PIT

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) w wyroku z dnia 26 marca 2024 r. (sygn. akt...