bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Prudential wprowadził ubezpieczenie inwestycyjne, wykorzystujące mechanizm wygładzania

Prudential wprowadził ubezpieczenie inwestycyjne, wykorzystujące mechanizm wygładzania

Dodano: 2021-07-07
Publikator: informacja prasowa

Prudential rozszerzył swoją ofertę produktową, wprowadzając do niej ubezpieczenie na życie z UFK. PRU Inwestycja to pierwszy na polskim rynku produkt wykorzystujący mechanizm wygładzania, czyli ograniczania wpływu codziennych wahań na rynkach finansowych na aktualną wartość inwestycji.

Jak czytamy w informacji prasowej spółki, nowy produkt stanowi odpowiedź na potrzeby klientów, którzy z jednej strony szukają alternatywny dla depozytów bankowych, z drugiej strony nie mają wystarczająco czasu i wiedzy by lokować swoje środki w rynek papierów wartościowych i jednocześnie akceptują niewielki poziom ryzyka.

– To rozwiązanie dla osób poszukujących alternatywnych form oszczędzania wobec niskooprocentowanych lokat i rachunków oszczędnościowych. PRU Inwestycja to narzędzie zarówno dla osób doświadczonych, jak i rozpoczynających przygodę z inwestowaniem, stanowiące uzupełnienie ich portfela inwestycyjnego – tłumaczy Radek Gołaszewski, Dyrektor Departamentu Rozwoju Produktów w Prudential Polska.

PRU Inwestycja dostępne jest w dwóch wariantach: konserwatywnym i zrównoważonym, zróżnicowanych pod względem udziału środków ulokowanych w dłużne papiery skarbowe. W wariancie konserwatywnym ich udział nie jest mniejszy niż 70%, a w wariancie zrównoważonym jest to min. 45%. Pozostała część aktywów lokowana jest w akcje, nieruchomości lub inne instrumenty finansowe.

Ponadto produkt został wyposażony w unikalny mechanizm wygładzania, opracowany przez specjalistów z Prudential. Jego celem jest łagodzenie skutków bieżących wahań na rynkach finansowych. Dzięki temu rozwiązaniu klient może liczyć na osiągnięcie prognozowanego zwrotu z inwestycji.

– Najłatwiej będzie porównać tę funkcję do amortyzatora w samochodzie, który chroni komfort kierowcy i pasażerów, wygładzając wszystkie zmiany na nawierzchni drogi. Nie sprawia on, że takowe znikają, natomiast neutralizuje ich wpływ, przez co podróż staje się lżejsza i przyjemniejsza – wyjaśnia Gołaszewski.

Inwestycja w ubezpieczenie zaczyna się od 40 tys. zł i łącznie nie może przekroczyć 5 mln zł. Minimalny okres inwestycji wynosi 10 lat, jednak oczekiwana stopa zwrotu została ustalona dla okresu 15-letniego.

Artykuły powiązane

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...

Nazwa „odszkodowanie” nie wystarczy do zwolnienia z PIT

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) w wyroku z dnia 26 marca 2024 r. (sygn. akt...