bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Przywiązani do polisy z wnioskiem do KNF o wpisanie Getin Noble Bank na listę ostrzeżeń publicznych

Przywiązani do polisy z wnioskiem do KNF o wpisanie Getin Noble Bank na listę ostrzeżeń publicznych

Dodano: 2017-10-31

„Stowarzyszenie wnioskuje do Komisji Nadzoru Finansowego o wpisanie Getin Noble Bank SA na listę ostrzeżeń publicznych”, czytamy w komunikacie Stowarzyszenia „Przywiązani do polisy” zamieszczonym na ich profilu na Facebooku.

W komunikacie Stowarzyszenie informuje, że Prokuratura Okręgowa w Warszawie rozpoczęła postępowanie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez członków zarządu Getin Noble. Wniosek w tej sprawie złożyło do Prokuratury Stowarzyszenie „Przywiązani do polisy”. 

„Zawiadomienie ma związek z doprowadzaniem klientów banku do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w zamian za korzyści z prowizji z tytułu pośrednictwa od zawartych umów oraz wprowadzenia do oferty banku grupowych polis UFK, których kolejne subskrypcje przynosiły spadek wartości jednostek funduszy. Straty konsumentów sięgają nawet 70% zainwestowanego kapitału”, wyjaśniono w komunikacie.

Stowarzyszenie dodało, że podejrzani członkowie zarządu Getin Noble podpisali umowy z towarzystwami ubezpieczeń – TUnŻ Europa, Open Life i Allianz Życie Polska, w których podejmowali się nakłaniania klientów instytucji do przystępowania do grupowych ubezpieczeń. Ponadto, w opinii Stowarzyszenia, zarząd nadzorował dystrybucję materiałów reklamowych, które zawierały błędne informacje dot. produktów ubezpieczeniowych.

„Stowarzyszenie oczekuje, że w toku śledztwa wyjaśnione zostaną przyczyny zmiany strategii inwestycyjnej TU Open Life, ustalenia, czy fundusze UFK służyły do inwestowania w warranty subskrypcyjne banku oraz sprawdzenia, czy informowano o tym posiadaczy certyfikatów”, czytamy w komunikacie.

Dlatego, w związku z wszczęciem śledztwa, Stowarzyszenie złożyło wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego o wpisanie Getin Noble Bank S.A. na listę ostrzeżeń publicznych.

Artykuły powiązane

Wulgarne i obraźliwe zachowanie pracownika uzasadnia wypowiedzenie umowy

Sąd Rejonowy w Człuchowie w wyroku z 10 maja 2024 r. (sygn. akt IV P 113/23) orzekł, że jednym z najważniejszych obow...

Odwołanie wyjazdu z powodu pandemii i późniejsza niewypłacalność organizatora wycieczki – co z ubezpieczeniem? Wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w wyroku z 29 lipca 2024 r. (sygn. akt C – 771/22 i C – 45/23) orzekł, że zab...

Po naprawie z umowy ubezpieczenia OC nie ma dalszych roszczeń – wyrok SN

Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 23 maja 2024 r. (sygn. akt II CNPP 36/22) orzekł, że jeśli wypłata z ubezpieczenia OC wyst...