bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
PZU przedłuża współpracę z GOPR i rusza z nowym projektem

PZU przedłuża współpracę z GOPR i rusza z nowym projektem

Dodano: 2021-07-16
Publikator: informacja prasowa

PZU współpracuje z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym już ponad 15 lat. Tym razem została podpisana umowa na kolejne trzy lata, w ramach której ubezpieczyciel wesprze finansowo akcje ratunkowe oraz zorganizuje projekt „Akademia GOPR”.

W ciągu następnych trzech lat PZU będzie realizował zakupy profesjonalnego sprzętu ratowniczego, niezbędnego w górach. Sfinansowane zostaną m.in.: busy transportowe, skutery śnieżne, karetki pogotowia, quady oraz ratownicze pojazdy terenowe. Ubezpieczyciel wspólnie z GOPR będzie realizował również inne inicjatywy edukacyjne i społeczne. Sfinansowane zostaną szkolenia dla ratowników, mające na celu doskonalenie ich umiejętności.

– Naszym celem jest nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Od początku naszej współpracy przekazaliśmy ratownikom górskim pomoc o łącznej wartości 10 mln zł. Kontynuujemy wsparcie dla GOPR, ponieważ jesteśmy pełni uznania dla pracy ratowników i ich zaangażowania w walkę o życie i zdrowie turystów. Chcemy, by mogli swoje zadanie wykonywać jak najlepiej i najbezpieczniej, dlatego przekażemy GOPR specjalistyczny sprzęt, który pozwoli na szybsze dotarcie i skuteczną pomoc poszkodowanym w wypadkach w górach – mówi Robert Lubański, dyrektor ds. prewencji PZU.

W ramach nowo podpisanej umowy, PZU wesprze też Fundację Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W tym celu zainicjowano projekt „Akademia GOPR”. Jego ideą jest stworzenie kompleksowego programu prewencyjnego i prowadzenie działań edukacyjnych w zakresie ratownictwa górskiego oraz narciarskiego. Szkolenia będą prowadzone w formie e-learningowej oraz stacjonarnie. Uczestnicy będą mogli otrzymać wiedzę dot. nawigacji w terenie, bezpieczeństwa w górach oraz na wodzie, zachowania się podczas lawiny itp. Prowadzone przez ratowników szkolenia odbędą się również w szkołach. Dzięki czemu około 3500 uczniów dowie się, jak bezpiecznie chodzić po górach, zachować się w nagłej sytuacji czy wezwać odpowiednie służby ratunkowe.

Artykuły powiązane

UODO: Numer PESEL nie powinien widnieć w certyfikacie podpisu elektronicznego

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (UODO) zwrócił się do Ministra Cyfryzacji z wnioskiem o zmianę przepisów dotyc...

Blokada strony internetowej przez ABW bezpodstawna – NSA ostatecznie rozstrzyga

Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) w wyroku z 26 września 2024 roku (sygn. akt II GSK 2046/23) uznał, że Agencja Bez...

Meta ukarana 91 mln euro za naruszenie RODO.

Irlandzki organ ochrony danych (DPC) nałożył na Metę karę w wysokości 91 milionów euro za naruszenie przepisów RODO zwią...