bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Analizy i raporty
Randstad: 37% firm chce zwiększyć zatrudnienie

Randstad: 37% firm chce zwiększyć zatrudnienie

Dodano: 2016-09-07
Publikator: Instytut Badawczy Randstad

W dniu 5 września 2016 r. Instytut Badawczy Randstad opublikował 31. raport dotyczący zatrudnienia – „Plany Pracodawców”. Z badań wynika, że aż 37% badanych przedsiębiorców chciałoby w ciągu najbliższego półrocza zwiększyć zatrudnienie. Jednocześnie tylko 7% podmiotów gospodarczych informowało o zamierzeniach ograniczenia zatrudnienia. Eksperci wskazują więc, że utrzymuje się dotychczasowa korzystana sytuacja dla szukających lub zmieniających pracę. Szczególnie widoczne jest to w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu i przemyśle, gdzie o rekrutacjach wspominało odpowiednio 50% i 43% respondentów.

Randstad podaje, iż 27% przedsiębiorstw informowało o wywieraniu presji przez pracowników na zwiększenie wynagrodzenia. Według ekspertów, jest to lustrzane odbicie planów odnośnie podwyżek pensji, które w kolejnym półroczu przewiduje co 4. przedsiębiorca.

 – Najniższa od 25 lat stopa bezrobocia oraz świetne wyniki firm sprawiają, że pracownicy dużo śmielej podchodzą do rozmów o podwyżkach wynagrodzeń. Widzimy jednak, że wiele firm planuje zwiększenie zatrudnienia, a sporo mniej planuje zwiększyć wynagrodzenia. Dlatego pracownicy często po prostu decydują się zmienić miejsce pracy na lepszą ofertę, niż negocjować wynagrodzenie z dotychczasowym pracodawcą. W wielu firmach obserwujemy utrzymujący się wysoki poziom rotacji pracowników – zaznacza Agnieszka Bulik, ekspertka rynku pracy, dyrektor ds. prawnych firmy doradztwa personalnego Randstad.  

Artykuły powiązane

Problemy z e-Doręczeniami, a terminy podatkowe

Ministerstwo Finansów wyjaśniło w komunikacie, że o dochowaniu podatkowego terminu w systemie e-Doręczenia decyduje data...

Sąd: Dyscyplinarka za brak badań była nieuzasadniona

Sąd Rejonowy w Człuchowie (wyrok z 20 grudnia 2024 r., sygn. akt IV 471/24) uznał, że pracownica nie naruszyła pods...

SN: Choroba nie zawiesza biegu przedawnienia

Sąd Najwyższy w postanowieniu z 11 grudnia 2024 r. (sygn. akt III PSK 110/24) uznał, że choroba pracownika nie może być...