bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Rośnie zainteresowanie ubezpieczeniami od ataków terrorystycznych

Rośnie zainteresowanie ubezpieczeniami od ataków terrorystycznych

Dodano: 2016-07-25

Jak informuje agencja newsrm.tv, zakłady ubezpieczeń odnotowują coraz większe zainteresowanie ubezpieczeniami od terroru. Klienci zgłaszają do ubezpieczycieli chęć wykupu tego typu ochrony dla firm, które chcą ubezpieczyć swój majątek i życie pracowników, jak również osób prywatnych, a zwłaszcza podróżujących.

– Jeżeli chodzi o majątek, to na rynku ubezpieczeniowym dostępne są rozwiązania z bardzo dużymi pojemnościami ubezpieczeniowymi, do 250 mln euro na zdarzenie. Kwota ma zapewnić przedsiębiorcy, który został dotknięty atakiem terrorystycznym, odtworzenie swojego majątku – mówi newsrm.tv Paweł Holnicki-Szulc, dyrektor działu Specialty Lines w firmie AIG.

Okazuje się, że Polacy coraz częściej zdają sobie sprawę z możliwości wystąpienia kolejnego zagrożenia, jakim jest atak terrorystyczny, na terenie Polski, czy też kraju, w którym posiadają oddziały, lub do którego podróżują.

– Do podmiotów, które ze względu na swój profil branżowy narażone są na podwyższone ryzyko porwania lub wymuszenia, należą spółki z branży paliwowej i naftowej, wydobywczej, medialnej, zbrojeniowej i obronnej, a także organizacje rządowe i pozarządowe. To właśnie one są najbardziej zainteresowane ubezpieczaniem swoich pracowników od tego typu ryzyka – tłumaczy Marta Paluszek, Financial Institutions Practice Leader w dziale ubezpieczeń Financial Lines.

W wielu przypadkach typowa polisa turystyczna albo ubezpieczenie OC przedsiębiorstwa i jego pracowników nie pokryje szkód powstałych w wyniku ataku terrorystycznego. Stąd wiele osób myśli o dodatkowej ochronie. Podobna sytuacja dotyczy ubezpieczeń na wypadek porwania i wymuszenia okupu.

Artykuły powiązane

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...

Nazwa „odszkodowanie” nie wystarczy do zwolnienia z PIT

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) w wyroku z dnia 26 marca 2024 r. (sygn. akt...