bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Akty Prawne
Rozporządzenie ws. regulaminu Komisji Egzaminacyjnej dla Aktuariuszy, wynagrodzenia oraz opłat egzaminacyjnych

Rozporządzenie ws. regulaminu Komisji Egzaminacyjnej dla Aktuariuszy, wynagrodzenia oraz opłat egzaminacyjnych

Dodano: 2016-12-20
Publikator: Dziennik Ustaw

W dniu 19 grudnia 2016 r. opublikowane zostało Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 12 grudnia 2016 r. w sprawie regulaminu Komisji Egzaminacyjnej dla Aktuariuszy, wynagrodzenia osób wchodzących w jej skład oraz opłat egzaminacyjnych (Dz. U. z 19 grudnia 2016 r., poz. 2068).

Rozporządzenie zostało wydane na podstawie art. 72 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej. Rozporządzenie nadaje regulamin Komisji Egzaminacyjnej dla Aktuariuszy, ustala wysokość opłat egzaminacyjnych dla osób składających egzaminy aktuarialne przed Komisją i sposób ich uiszczania oraz ustala wysokość wynagrodzenia dla osób wchodzących w skład Komisji oraz przypadki, gdy wynagrodzenie to nie przysługuje.

Zgodnie z Rozporządzeniem, za przystąpienie do każdej sesji egzaminacyjnej od osoby składającej egzamin aktuarialny pobiera się opłatę egzaminacyjną w wysokości 350 zł. Opłata ta jest uiszczana na rachunek bieżący – subkonto dochodów – Komisji Nadzoru Finansowego. W przypadku unieważnienia egzaminu z przyczyn, o których mowa w art. 71 ust. 5 ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (czytaj więcej: NOWA USTAWA – Egzamin aktuarialny), przy przystąpieniu do powtórzonego egzaminu opłatę egzaminacyjną pobraną przed unieważnionym egzaminem uznaje się za uiszczoną.

Pliki do pobrania

d2016000206801.pdf

Artykuły powiązane

Problemy z e-Doręczeniami, a terminy podatkowe

Ministerstwo Finansów wyjaśniło w komunikacie, że o dochowaniu podatkowego terminu w systemie e-Doręczenia decyduje data...

Sąd: Dyscyplinarka za brak badań była nieuzasadniona

Sąd Rejonowy w Człuchowie (wyrok z 20 grudnia 2024 r., sygn. akt IV 471/24) uznał, że pracownica nie naruszyła pods...

SN: Choroba nie zawiesza biegu przedawnienia

Sąd Najwyższy w postanowieniu z 11 grudnia 2024 r. (sygn. akt III PSK 110/24) uznał, że choroba pracownika nie może być...