bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
TUW Medicum prowadzi rozmowy z Willis Towers Watson dotyczące współpracy

TUW Medicum prowadzi rozmowy z Willis Towers Watson dotyczące współpracy

Dodano: 2017-06-13

W dniu 12 czerwca 2017 r. odbyło się spotkanie Prezesów Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Medicum i Willis Towers Watson. Jak informuje TUW Medicum, rozmowy dotyczyły przede wszystkim określenia możliwych pól współpracy na płaszczyźnie broker – ubezpieczyciel, z uwzględnieniem obecnych realiów sektora ubezpieczeniowego i potencjalnych nisz i szans rozwoju.

Willis Towers Watson Polska to między innymi renomowany broker ubezpieczeniowy, powstała z połączenia Willis Group i Towers Watson i jest jedną z najstarszych grup brokerskich – łącznie ponad 400 lat historii. Łączne przychody obu firm w 2015 osiągnęły 8,2 mld dolarów amerykańskich zaś grupę tworzy 39.000 pracowników w 400 biurach w 120 krajach, w Polsce natomiast aż 500 pracowników.

TUW Medicum w dniu 20 października 2015 r. uzyskało zgodę KNF na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej (czytaj więcej: Nowy podmiot na rynku ubezpieczeń medycznych). W dniu 9 marca 2016 r. TUW zawarł pierwszą umowę ubezpieczenia. Obecnie ubezpieczyciel prowadzi działalność w coraz szerszym zakresie – sprzedaje m.in. ubezpieczenia mienia od szkód spowodowanych przez żywioły, ubezpieczenia od kradzieży, ubezpieczenia mienia w formule od wszystkich ryzyk 'all risks’, OC generalne, ubezpieczenia przedmiotów w transporcie (cargo), gwarancje ubezpieczeniowe.

Artykuły powiązane

Udostępnienie pracowników innej firmie jest z VAT, nawet jeśli było to nieodpłatne

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi, w wyroku z 25 września 2024 r. (sygn. akt I SA/Łd 506/24), stwierdził, że nieodp...

Naruszenie RODO – czy zawsze obowiązuje kara finansowa?

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z 26 września 2024 r. (sygn. C-768/21) orzekł, że organ ochr...

Podejrzenie popełnienia przestępstwa nie wystarcza do dyscyplinarki

Sąd Okręgowy w Sieradzu, w wyroku z 10 lipca 2024 r. (sygn. akt IV Pa 80/24), orzekł, że pracodawca może rozw...