bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
TUZ Ubezpieczenia odświeża ubezpieczenie dla MŚP

TUZ Ubezpieczenia odświeża ubezpieczenie dla MŚP

Dodano: 2017-11-02

TUZ Ubezpieczenia wprowadził nowe ubezpieczenie dla przedsiębiorców „Bezpieczny Przedsiębiorca Plus”. Ubezpieczyciel odświeżył starszy produkt. Oferta została wzmocniona o nowe zakresy ochrony oraz skierowana została do nowych branż.

Ubezpieczenie dla małych i średnich przedsiębiorstw oferuje miedzy innymi podwyższone sumy ubezpieczenia w ubezpieczeniu mienia oraz sumy gwarancyjne w ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej. W części dotyczącej ubezpieczeń majątkowych wprowadza ubezpieczenie sprzętu od wszystkich ryzyk, w tym przenośnego oraz zewnętrznych nośników danych. Ofertę rozbudowuje w zakresie ubezpieczenia mienia transportującego w kraju o własne środki obrotowe, ale również urządzenia i maszyny. Dodaje możliwość ubezpieczenia mienia w przypadku prowadzenia drobnych prac budowlano-montażowych, urządzeń lub ich części na stałe zamontowanych na zewnątrz budynków.

Ubezpieczyciel poszerza również zakres ubezpieczenia OC o odpowiedzialność kontraktową w podstawie ubezpieczenia. Klient otrzyma możliwość dopasowania produktu do potrzeb związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Dla nowych klientów, natomiast, wprowadzono szereg klauzul dostosowanych do nowych segmentów działalności, jak apteki, hotele, warsztaty samochodowe, zakłady fryzjerskie, przychodnie weterynaryjne. Dla działalności gastronomicznej proponuje włączenia zatruć pokarmowych. Poszerza także ofertę dla przedsiębiorstw budowlanych.

– Ubezpieczenie „Bezpieczny Przedsiębiorca Plus” zostało tak skonstruowane, aby można było jego zakres dobierać na „swoją miarę”. To jest elastyczne rozwiązanie, wygodne dla agentów. Pozwala też na lepsze dopasowanie produktu do realnych potrzeb ochrony małej firmy – mówi Piotr Zadrożny, prezes zarządu w TUZ TUW.

Produkt będzie sprzedawany przez sieć multiagencji, ale także on-line, co znacznie ułatwi jego obsługę przez agentów ubezpieczeniowych.

Artykuły powiązane

Udostępnienie pracowników innej firmie jest z VAT, nawet jeśli było to nieodpłatne

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi, w wyroku z 25 września 2024 r. (sygn. akt I SA/Łd 506/24), stwierdził, że nieodp...

Naruszenie RODO – czy zawsze obowiązuje kara finansowa?

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z 26 września 2024 r. (sygn. C-768/21) orzekł, że organ ochr...

Podejrzenie popełnienia przestępstwa nie wystarcza do dyscyplinarki

Sąd Okręgowy w Sieradzu, w wyroku z 10 lipca 2024 r. (sygn. akt IV Pa 80/24), orzekł, że pracodawca może rozw...