bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Ubezpieczenia dedykowane narciarzom. Jakie mają przewagi?

Ubezpieczenia dedykowane narciarzom. Jakie mają przewagi?

Dodano: 2017-11-30

Podczas wyjazdu na narty warto zadbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich. Pomoże nam w tym odpowiednia polisa.

Z myślą o wyjazdach na ferie PZU w swojej ofercie przygotowało następujące opcje ubezpieczenia:

Jeśli dziecko wyjeżdża na narty w Polsce warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie PZU NNW: razie wypadku poszkodowane dziecko otrzyma pieniądze z obu polis: ze szkolnej i dodatkowej. Zanim jednak dojdzie do zdublowania polisy NNW, rodzic powinien sprawdzić jaką ochronę ma dziecko w ramach polisy szkolnej. Warto zwrócić uwagę na:

  • wyłączenia odpowiedzialności
  • sumę ubezpieczenia
  • zakres ubezpieczenia.

Dość powszechne jest wyłączenie przez firmę ubezpieczeniową odpowiedzialności za wypadki w trakcie uprawiania sportu, w tym na nartach. Jeśli mamy pewność, że ochrona ta znajduje się jednak w ubezpieczeniu szkolnym, należy upewnić się, jaka jest suma ubezpieczenia na które szkoła zawarła umowę. Zazwyczaj jest niska i może okazać się niewystarczająca dla dziecka, które jedzie na narty. Jeśli zakres polisy rozszerzono o zwrot kosztów leczenia i dietę szpitalną, to wystarczające jest tylko to ubezpieczenie. W sytuacji jeśli nie obejmuje tego rozszerzenia, wówczas warto kupić dodatkową polisę z taką właśnie opcją.

Jeśli rodzina planuje wspólny wyjazd na narty odpowiedni będzie PZU Wojażer: gwarantuje organizację pomocy medycznej i pokrycie jej kosztów m.in. leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego, transportu medycznego w miejscu pobytu, usługi transportowej do kraju, poszukiwania i ratownictwa. Zapewnia też organizację usług assistance w razie nieszczęśliwego wypadku lub nagłej choroby podczas podróży np. dosłanie niezbędnych rzeczy osobistych, wizytę bliskiej osoby czy opiekę nad dziećmi lub osobami niesamodzielnymi.

Ubezpieczenie to umożliwia dokupienie dodatkowych opcji np. ubezpieczenie NNW, OC w życiu prywatnym czy bagażu podróżnego lub dodatkowe ryzyka np. sporty wyczynowe czy sporty wysokiego ryzyka, czy też kontynuację leczenia po podróży (leczenie, badania ambulatoryjne, rehabilitacja, planowana operacja chirurgiczna). 

Polisa działania od moment wyjścia z domu.

Należy zwrócić, też uwagę na to aby suma ubezpieczenia kosztów leczenia w polisie była adekwatna do kraju wyjazdu:

  • w góry europejskie nie powinna być niższa niż 120.000 zł
  • w świat nie niższa niż 160.000 zł.

Artykuły powiązane

Udostępnienie pracowników innej firmie jest z VAT, nawet jeśli było to nieodpłatne

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi, w wyroku z 25 września 2024 r. (sygn. akt I SA/Łd 506/24), stwierdził, że nieodp...

Naruszenie RODO – czy zawsze obowiązuje kara finansowa?

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z 26 września 2024 r. (sygn. C-768/21) orzekł, że organ ochr...

Podejrzenie popełnienia przestępstwa nie wystarcza do dyscyplinarki

Sąd Okręgowy w Sieradzu, w wyroku z 10 lipca 2024 r. (sygn. akt IV Pa 80/24), orzekł, że pracodawca może rozw...