bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
UFG ułatwia weryfikację kierowców pobierających historię ubezpieczenia OC

UFG ułatwia weryfikację kierowców pobierających historię ubezpieczenia OC

Dodano: 2017-06-19
Publikator: Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny poinformował, iż historia ubezpieczenia OC jest już dostępna online. UFG wprowadził znaczne ułatwienia weryfikacji tożsamości kierowców, co powoduje, że teraz cały proces odbywa się w zaledwie kilka minut.

– Zamiast przesyłania skanu dowodu osobistego w celu weryfikacji tożsamości osoba zakładająca teraz konto na portalu UFG ma możliwość wybrania weryfikacji online, która odbywa się w ciągu kilku sekund. Kierowca podaje tylko dane ze swojego dowodu osobistego, a my je weryfikujemy online w dostępnych rejestrach – mówi Małgorzata Ślepowrońska, członek zarządu UFG. – Ta ścieżka znacznie przyspiesza założenie konta na Portalu Funduszu i pobranie własnej historii ubezpieczenia OC – dodaje Roman Kusyk, dyrektor Biura Rozwoju i Zarządzania Projektami UFG.

W dwóch pierwszych tygodniach od udostępnienia tego sposobu weryfikacji wybrało go ponad 1500 nowych użytkowników Portalu. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku, kierowcy zadali już ponad 30 tys. pytań o dane w ogólnopolskiej bazie polis komunikacyjnych UFG. Szczególnie ciekawi tego co wiedzą o nich zakłady ubezpieczeń są młodzi mężczyźni, zamieszkali głównie w zachodnich regionach kraju – czyli ci, którzy za polisy OC, zazwyczaj płacą najdrożej. Kolejne zaś są regiony o największej liczbie zarejestrowanych pojazdów, czyli mazowieckie i śląskie.

Przy wyliczaniu składki za komunikacyjne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, zakłady ubezpieczeń sprawdzają w ogólnopolskiej bazie polis komunikacyjnych UFG historię ubezpieczenia danego kierowcy. W szczególności sprawdzają liczbę spowodowanych przez niego kolizji i wypadków komunikacyjnych oraz wysokość wypłaconych odszkodowań. W zależności od tej historii stosują odpowiednie zwyżki bądź zniżki składki za OC na kolejny rok.

Artykuły powiązane

Udostępnienie pracowników innej firmie jest z VAT, nawet jeśli było to nieodpłatne

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi, w wyroku z 25 września 2024 r. (sygn. akt I SA/Łd 506/24), stwierdził, że nieodp...

Naruszenie RODO – czy zawsze obowiązuje kara finansowa?

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z 26 września 2024 r. (sygn. C-768/21) orzekł, że organ ochr...

Podejrzenie popełnienia przestępstwa nie wystarcza do dyscyplinarki

Sąd Okręgowy w Sieradzu, w wyroku z 10 lipca 2024 r. (sygn. akt IV Pa 80/24), orzekł, że pracodawca może rozw...