bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
UNIQA wprowadza zmiany w OC komunikacyjnym i assistance

UNIQA wprowadza zmiany w OC komunikacyjnym i assistance

Dodano: 2017-12-06

Ubezpieczyciel zapowiada, że rozszerza assistance komunikacyjne o warianty, które są jeszcze bardziej dopasowane do potrzeb klientów. Zmianie ulegają także taryfy OC.

W grudniu UNIQA wprowadzi nową strukturę taryf OC. Największa zmiana dotyczy ubezpieczenia OC komunikacyjnego dla posiadaczy pojazdów osobowych. – Skuteczne dopasowanie niesie za sobą możliwość przyznania większych zniżek dla bezszkodowych klientów. Ponadto kierowcy, którym mimo bezszkodowej jazdy przez wiele lat przytrafiła się jedna szkoda, nie będą karani w sposób tak dotkliwy jak dotychczas – tłumaczy Doman Regulski, dyrektor Departamentu Taryfikacji w UNIQA.

Zdaniem UNIQA, zmiany w taryfie OC były konieczne ze względu na sytuację rynkową jaka miała miejsce przez kilkanaście ostatnich miesięcy. Na skutek podwyżek zauważalnych na całym rynku wzrosły stawki, które dla niektórych grup klientów nie odzwierciedlały spodziewanej szkodowości.

UNIQA zauważa także rosnącą liczbę osób, które w razie awarii pojazdu korzystają z pomocy assistance. Dlatego też wprowadza nowe, ulepszone warianty assistance do OC komunikacyjnego. Jest to oferta skierowana do klientów indywidualnych oraz flotowych. – […] Zwiększa się także poziom zadowolenia klientów – tak wynika z cyklicznego ogólnopolskiego badania assistance, które przeprowadza Europ Assistance. Oznacza to, że usługa assistance powinna być dobrze przygotowana i regularnie rozwijana przez ubezpieczycieli tak, aby zaspokajała potrzeby klientów – wyjaśnia Katarzyna Ruman, dyrektor Departamentu Rozwoju Produktów UNIQA.

Zmiany w taryfach OC oraz wariantach assistance to pierwszy etap prac nad pakietami komunikacyjnymi. W 2018 roku UNIQA planuje wprowadzić nowe taryfy AC.

Artykuły powiązane

Udostępnienie pracowników innej firmie jest z VAT, nawet jeśli było to nieodpłatne

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi, w wyroku z 25 września 2024 r. (sygn. akt I SA/Łd 506/24), stwierdził, że nieodp...

Naruszenie RODO – czy zawsze obowiązuje kara finansowa?

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z 26 września 2024 r. (sygn. C-768/21) orzekł, że organ ochr...

Podejrzenie popełnienia przestępstwa nie wystarcza do dyscyplinarki

Sąd Okręgowy w Sieradzu, w wyroku z 10 lipca 2024 r. (sygn. akt IV Pa 80/24), orzekł, że pracodawca może rozw...