bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Warta o ubezpieczeniu szkolnym i bezpiecznym powrocie do stacjonarnej nauki

Warta o ubezpieczeniu szkolnym i bezpiecznym powrocie do stacjonarnej nauki

Dodano: 2021-09-01
Publikator: informacja prasowa

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego w trybie stacjonarnym pojawia się pytanie o to, jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo dzieci w szkole. Towarzystwo Ubezpieczeniowe Warta S.A informuje, iż wsparciem dla zaniepokojonych rodziców jest zakup ubezpieczenia, które pomoże w przypadku zachorowania na koronawirusa, ale także różnych wypadków, którym może ulec dziecko w trakcie roku szkolnego.

– Wszyscy wiemy jak ważna obecnie jest ochrona siebie oraz swoich najbliższych, a planowany powrót dzieci do szkół w tym roku może być początkiem kolejnej fali pandemii. W odpowiedzi na obawy rodziców, wiele firm ubezpieczeniowych w swoich polisach zapewnia świadczenie związane z pobytem w szpitalu w wyniku choroby, do którego zalicza się również zachorowanie na COVID-19. Warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie już teraz, które w Warcie można standardowo zawrzeć u agenta, jak również online – mówi Dawid Korszeń, rzecznik prasowy Warty.

Jak informuje Warta, opłaconej składki na szkolne ubezpieczenie może nie wystarczyć, ze względu na jej dość ograniczony zakres oraz brak uwzględnienia wielu sytuacji. Większość sugerowanych przez szkoły ubezpieczeń grupowych NNW nie zawiera wielu świadczeń bądź zawierane są na niską sumę ubezpieczenia, na przykład 10 000 zł. W związku z tym ubezpieczyciel radzi przed wyborem polisy grupowej oferowanej przez szkołę, zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia.

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Warta S.A przypomina, iż szkolne ubezpieczenie grupowe NNW nie jest obowiązkowe, a finalna decyzja w sprawie wyboru ubezpieczenia dla dziecka przynależy rodzicom.

Na rynku istnieje wielu elastycznych ofert ubezpieczenia szkolnego, które dają możliwość dopasowania ochrony do potrzeb dziecka. Rodzice mogą wybrać zakres oraz okres polisy, dzięki czemu ochrona może występować nie tylko w czasie roku szkolnego, lecz również podczas ferii czy wakacji.

– Dobrze dobrane ubezpieczenie zapewnia kompleksową ochronę najmłodszych. Pakiet dla Ucznia, który oferuje Warta w ramach ubezpieczenia Warta Twoje NNW oferuje pełny zakres ochrony już w podstawie polisy. Dzięki temu nie ma konieczności dokupywania poszczególnych elementów rozszerzających ubezpieczenie. Osoby decydujący się na nasz produkt mogą mieć pewność, że niezależnie czy są rodzicami przedszkolaka, ucznia szkoły podstawowej czy średniej, nasza polisa wesprze go w razie wystąpienia nieszczęśliwego wypadku – podkreśla Dawid Korszeń.

Ubezpieczyciel informuje, iż polisa NNW chroni nie tylko dzieci do 18 lat, lecz również studentów, których powrót do nauki stacjonarnej planowany jest w październiku. Zakres ubezpieczenia studenckiego jest analogiczny, a dodatkowo można dokupić odpowiedzialność cywilną.

– W związku z powrotem na uczelnie, wiele osób wyjedzie do największych polskich miast, gdzie studiują. Z tym też wiąże się konieczność wynajmu mieszkań, a w przypadku obowiązków studenckich np. konieczność odbycia praktyk. Dlatego w ramach pakietu dla Ucznia w Warcie opiekunowie mogą ubezpieczyć swoje dorosłe dzieci od odpowiedzialności za szkody osobowe i rzeczowe wyrządzone m.in. w wynajmowanym mieszkaniu czy też związane z odbywaniem praktyk studenckich. Wszystko to ma zadanie zapewnić spokój zarówno rodzicom jak i samym studentom wchodzącym w dorosłe życie – dodaje Dawid Korszeń.

Artykuły powiązane

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...

Nazwa „odszkodowanie” nie wystarczy do zwolnienia z PIT

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) w wyroku z dnia 26 marca 2024 r. (sygn. akt...