bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Więcej wolnego dla pracowników Rankomat.pl

Więcej wolnego dla pracowników Rankomat.pl

Dodano: 2021-06-28
Publikator: informacja prasowa

Od czerwca, w każdy piątek, część pracowników firmy Rankomat.pl będzie kończyć pracę o godzinę wcześniej.

Dane OECD wskazują, że Polacy pracują średnio 39,7 godzin tygodniowo. Z krajów europejskich więcej czasu w pracy spędzają tylko Bułgarzy, Rumunii i Macedończycy. Mając to na uwadze rankomat.pl zaproponował tzw. letni czas pracy dla swoich pracowników. Osoby zatrudnione w działach back office, niezwiązanych z bezpośrednią sprzedażą i obsługą klienta, w każdy piątek będą mogły skończyć swoją pracę już po 7 godzinach. W skali dwóch miesięcy, daje to dodatkowy dzień pracy.

– W Rankomat zawsze chcemy stawiać na nowoczesne rozwiązania, również w obszarze HR i work&life balance. Z elastycznego czasu pracy oraz możliwości pracy zdalnej, korzysta już większość naszej firmy. Teraz, dodatkowo wydłużymy pracownikom weekendy. Dzięki temu możemy stworzyć naszym pracownikom coraz lepsze warunki rozwoju i możliwość lepszego planowania tak samo pracy, jak i czasu wolnego – komentuje Patrycja Narewska HR business partner rankomat.pl. 

Pracownicy działu sprzedaży telefonicznej, ze względu na specyfikę pracy nie mogą skorzystać z letniego czasu, ale korzystają z innych benefitów. Codziennie do dyspozycji mają 60 minut przerwy, czyli o 20 minut więcej niż wymagają tego przepisy, według których na każdą godzinę pracy przed monitorem przypada 5 minut przerwy.

Pensje pracowników korzystających z tzw. czasu letniego nie ulegną zmianie. Jeżeli wprowadzenie tej zmiany nie spowoduje spadku efektywności pracowników, czas letni może zostać wprowadzony na stałe.

Artykuły powiązane

Problemy z e-Doręczeniami, a terminy podatkowe

Ministerstwo Finansów wyjaśniło w komunikacie, że o dochowaniu podatkowego terminu w systemie e-Doręczenia decyduje data...

Sąd: Dyscyplinarka za brak badań była nieuzasadniona

Sąd Rejonowy w Człuchowie (wyrok z 20 grudnia 2024 r., sygn. akt IV 471/24) uznał, że pracownica nie naruszyła pods...

SN: Choroba nie zawiesza biegu przedawnienia

Sąd Najwyższy w postanowieniu z 11 grudnia 2024 r. (sygn. akt III PSK 110/24) uznał, że choroba pracownika nie może być...