Podpisane porozumienie skupia się na współdziałaniu instytucji w ramach zapewnienia bezpieczeństwa teleinformatycznego, zwalczania rosnącej skali zagrożeń ze strony cyberprzestępców oraz bezpieczeństwa użytkowników usług telekomunikacyjnych i finansowych. Dokument pozwala na podejmowanie wzajemnych działań na rzecz podnoszenia poziomu cyberbezpieczeństwa w Polsce.
Nawiązana współpraca skupia się przede wszystkim na wymianie informacji, doświadczeń i wiedzy w zakresie technik oraz rozwiązań związanych z cyberbezpieczeństwem. Ponadto odnosi się do prowadzenia inicjatyw związanych z budowaniem świadomości o cyberbezpieczeństwie oraz badań i rozwoju innowacji w tej dziedzinie.
Strony zobowiązały się do wymiany informacji o działaniach związanych z porozumieniem, a także o przesłankach do ich podjęcia, jeżeli są one jednocześnie w zakresie zadań drugiego z urzędów. Wymiana informacji będzie dotyczyła, np. zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni, cyberataków, domen dystrybuujących złośliwe oprogramowanie lub wykorzystywanych w działaniach cyberprzestępców. Dodatkowo obejmie wskaźniki kompromitacji, adresy e-mail oraz domeny wykorzystywane w kampaniach phishingowych, jak i informacje uzyskane w ramach analizy jawnych źródeł, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo sektora finansowego lub telekomunikacyjnego.