bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Analizy i raporty
Zapewnienie bezpieczeństwa finansowego najbliższym to najczęstszy powód zakupu ubezpieczenia na życie

Zapewnienie bezpieczeństwa finansowego najbliższym to najczęstszy powód zakupu ubezpieczenia na życie

Dodano: 2017-10-19

Zapewnienie bezpieczeństwa finansowego najbliższym na wypadek śmierci to najczęstsza potrzeba osób poszukujących ochrony, takie wnioski płyną z analizy przeprowadzonej przez serwis Oferteo.pl. Specjaliści z portalu dokonali analizy 273 zapytań ofertowych dot. ubezpieczenia na życie, złożonych w serwisie od 1 sierpnia 2016 r. do 29 sierpnia 2017 r.

Prawie połowa klientów serwisu poszukująca produktu życiowego (46%) jako główną potrzebę wymieniała bezpieczeństwo finansowe dla najbliższych w przypadku śmierci, przy czym dotyczy to aż połowy kobiet i tylko 43% mężczyzn. Na drugim miejscu znalazła się ochrona na wypadek niezdolności do pracy (28%). 16% klientów jako powód poszukiwania ubezpieczenia wymieniło zabezpieczenie spłaty kredytu. Mniej niż co dziesiąta osoba chciała zgromadzić dodatkowy kapitał na emeryturę. 

Najczęściej poszukiwano ochrony ubezpieczeniowej na sumę mieszczącą się w przedziale 51-100 tys. zł (30% zapytań) i 101 – 200 tys. zł. Również z analizy Oferteo.pl wynika, że osoby w wieku 30-39 lat stanowią największą grupę kupujących ochronę na życie poprzez serwis. Drugą najliczniej ubezpieczającą się grupą są osoby w wieku 40–49 lat. Równie interesujące jest zestawienie wieku i płci osób zawierających ubezpieczenie na życie. W najbardziej aktywnej pod tym względem grupie trzydziestolatków ubezpiecza się 33% kobiet i 28% mężczyzn. Kobiety są też częściej zainteresowane ubezpieczeniem w starszym wieku.

Artykuły powiązane

Problemy z e-Doręczeniami, a terminy podatkowe

Ministerstwo Finansów wyjaśniło w komunikacie, że o dochowaniu podatkowego terminu w systemie e-Doręczenia decyduje data...

Sąd: Dyscyplinarka za brak badań była nieuzasadniona

Sąd Rejonowy w Człuchowie (wyrok z 20 grudnia 2024 r., sygn. akt IV 471/24) uznał, że pracownica nie naruszyła pods...

SN: Choroba nie zawiesza biegu przedawnienia

Sąd Najwyższy w postanowieniu z 11 grudnia 2024 r. (sygn. akt III PSK 110/24) uznał, że choroba pracownika nie może być...